W Lidlu nie ma już związków zawodowych

Komisja Zakładowa NSZZ "Solidarność" przestała istnieć, a na terenie sklepów sieci Lidl nie działają już żadne związki zawodowe.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W Lidlu nie ma już związków zawodowych

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSpozywczy.pl/ Gazeta Wyborcza

www.portalspozywczy.pl

6 sie 2015 9:13


W środę (5 sierpnia) przewodniczący zarządu komisarycznego Eugeniusz Karasiński ze śląsko-dąbrowskiej "S" złożył komplet dokumentów wymaganych do wyrejestrowania Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" w Lidl Polska w urzędzie skarbowym w Katowicach - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Karasiński został komisarzem, gdy Justynę Chrapowicz, założycielkę i szefową związku, zwolniono dyscyplinarnie z pracy. Zanim podjął decyzję o rozwiązaniu związku, usiłował jeszcze dwukrotnie zwołać walne zebranie delegatów i powołać zarząd.

Czytaj też: Do końca roku Lidl chce przyjąć tysiąc osób

W marcu i kwietniu na zebraniach nie pojawił się nikt. Jego zdaniem, pracownicy bali się, że zostaną zwolnieni z pracy. Nikt w firmie nie chciał przyznać się do tego, że jest związkowcem - czytamy w "Wyborczej".

Co na to Lidl? Sieć zarzeka się, że jest otwarta na prowadzenie dialogu ze stroną pracowniczą, w tym również z organizacją związkową, "pomimo iż zrzesza ona nielicznych spośród 14 tys. pracowników firmy".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

jaro 2015-08-06 10:35:44

OOO widzę, że banda darmozjadów z PO/PSL śledzi działania związków zawodowych ! to dobrze MY JUŻ IDZIEMY PO WAS I SIŁĄ Z TYCH STOŁÓW WAS NIEROBÓW Z PO/PSL WYWALIMY ! Do roboty lenie, aferzyści, pasożyty DO ROBOTY !

kaziczek 2015-08-06 09:48:36

Związkowe pasożyty silne tylko w górnictwie - państwowym pasożytniczym górnictwie węgla kamiennego. Reszt ich nie obchodzi.