W KGHM wciąż bez porozumienia ws. płac

Zarząd i Związek Zawodowy Pracowników Przemysłu Miedziowego wciąż nie osiągnęli porozumienia odnośnie płac w KGHM. Udało się tylko ustalić kwestię dodatkowego odpisu na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W KGHM wciąż bez porozumienia ws. płac

PODZIEL SIĘ


Autor: Parkiet/wnp.pl

wnp.pl

8 sty 2014 8:32


W "Parkiecie" czytamy, że związkowcy domagając się wypłaty jednorazowej premii za osiągnięcie dobrych wyników produkcyjnych, w zamian za, ich zdaniem, niższą nagrodę z zysku za 2013 r. Strona społeczna utrzymuje, że zysk netto KGHM został obniżony przez wprowadzony wiosną 2012 r. podatek od wydobycia miedzi i srebra.

Kolejne spotkanie zarządu ze wszystkimi organizacjami w tej sprawie ma odbyć się już 9 stycznia.

Tymczasem zarząd KGHM wyklucza możliwość wypłaty rekompensaty i proponuje podwyżkę podstawowych składników wynagrodzeń przy jednoczesnym obniżeniu poziomu nagrody liczonej od zysku.

"Parkiet" zwraca uwagę, że w czasie, gdy przedstawiciele firmy będą rozmawiać ze związkami o wynagrodzeniach, prezes Herbert Wirth będzie uczestniczyć w nadzwyczajnym posiedzeniu sejmowej komisji skarbu w sprawie szkodliwości podatku od kopalin. Posiedzenie zostało zwołane na wniosek posłów opozycji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.