PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Urzędnicy zarobią więcej. Jest porozumienie ze związkami

 • KDS
 • 12 wrz 2022 10:45

Po kilku rundach negocjacyjnych udało się podpisać porozumienie płacowe obejmujące pracowników powiatu zielonogórskiego. Więcej zarobią m.in. pracownicy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zielonej Górze, Domu Pomocy Społecznej Filia Bełcze czy w jednostkach oświatowych zarządzanych przez powiat.

Urzędnicy zarobią więcej. Jest porozumienie ze związkami
Podwyżki dotyczą niektórych instytucji podległych powiatowi zielonogórskiemu (fot. UMGW)
REKLAMA

Jak informuje na swojej stronie NSZZ Solidarność, zgodnie z zawartym porozumieniem pracownicy otrzymają od 1 września 2022 r. podwyżkę w średniej wysokości 600 zł brutto na etat. Przy jej wyliczaniu uwzględnione zostanie kryterium stażu pracy.

– Jest to kolejny przykład na to, że z NSZZ „Solidarność” można podpisywać dobre porozumienia – trzeba tylko chcieć. Niestety są jeszcze pracodawcy, których głównym celem jest upokarzanie pracowników – w tych miejscach zamiast porozumień są protesty. Miejmy nadzieję, że takich patologii w Regionie Zielonogórskim będzie coraz mniej – napisał Bogusław Motowidełko, przewodniczący zarządu regionu NSZZ „Solidarność” w Zielonej Górze.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Rynek pracy w województwie lubuskim 

A jak wygląda rynek pracy w woj. lubuskim? Jak podał Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze, w sierpniu 2022 r. miał miejsce spadek liczby zarejestrowanych bezrobotnych o 135 osób (0,9 proc.). Dla porównania, w analogicznym miesiącu 2021 r. odnotowano spadek liczby bezrobotnych o 631 osób Liczba bezrobotnych kobiet zmniejszyła się o 49 osoby a mężczyzn o 86 osób.

Czytaj więcej: Pracodawca zdecyduje, kiedy pójdziesz na urlop. Pracownik nie będzie miał nic do gadania

W sumie na koniec miesiąca zarejestrowanych było 15 324 bezrobotnych, rok wcześniej było to mniej 5057 osób (o 24,8 proc.).

W dziesięciu powiatach województwa lubuskiego odnotowano spadek liczby zarejestrowanych bezrobotnych. Największy miał miejsce w powiatach: w powiatach: zielonogórskim (grodzkim) - o 107 osób, żarskim – o 38 osób, wschowskim - o 18 osób. Wzrost odnotowano w czterech powiatach, największy w powiecie gorzowskim (grodzkim) – o 45 osób.

Czytaj więcej: Będą dwie dodatkowe przerwy w pracy. Nowe przepisy

W sierpniu w powiatowych urzędach pracy dostępnych było 3490 wolnych miejsc pracy i aktywizacji zawodowej. To o 1394 mniej niż w czerwcu i o 483 mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (4)

Do artykułu: Urzędnicy zarobią więcej. Jest porozumienie ze związkami

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • truth 2022-09-12 14:27:59

  brawo WY ;)))

 • karolina 2022-09-12 14:01:51

  a kiedy podwyżki dla pracowników urzędów podległych premierowi?

  • Wiliam 2022-09-13 20:40:58

   Jeśli chodzi Ci o Urzędy Wojewódzkie to mają dostać, ale kiedy to nie wiem, podwyżki w wysokości 500 pln ale ma być podział od 300 pln do 700 pln, stanowiska pomocnicze np. kierowca 300 pln a osoba wydająca decyzje administracyjne 500 - 700 pln i jeszcze będzie to uzależnione od stażu pracy. ( Wszystkie Urzędy Wojewódzkie w Polsce - rządzi PIS ). Podwyżki w Urzędach Marszałkowskich ( Gdzie rządzi PIS) wiem że nie dostali NIC, ( Wschodnia ściana Polski, poza Katowicami 300 pln, Opole 800 pln), ( Tam gdzie rządzi PO, PSL, SLD - Urzędy Marszałkowskie, czyli zachodnia ściana Polski), to wiem że wszyscy pracownicy bez podziału ( inflacja dotyczy wszystkich) otrzymali sprawiedliwie od 450 pln do 1500 pln. (450 pln Urząd Marszałkowski Poznań - informacja dostępna w internecie), ( Urząd Marszałkowski Zielona Góra - 1000 pln wszyscy pracownicy - informacja dostępna w internecie). Urzędy Marszałkowskie Gdańsk, Szczecin, Olsztyn słyszałem od kolegi 20% od zasadniczej, 600 - 700 pln - informacje dostępne w internecie, lokalnych gazetach, rozgłośniach radiowych lub na stronach internetowych Urzędów.

 • karolina 2022-09-12 14:01:05

  a kiedy podwyżki dla pracowników urzędów podległych premierowi

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA