Ultimatum strajkowe w Fiacie

Do 21 kwietnia "Solidarność" w tyskiej fabryce Fiata wyznaczyła zarządowi firmy ultimatum strajkowe.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ultimatum strajkowe w Fiacie

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl (AG)

wnp.pl

13 kwi 2015 10:06


Na ten dzień przełożono rozmowy między związkowcami i przedstawicielami włoskich władz. Kolejne negocjacje miały się rozpocząć w poniedziałek (13 kwietnia) ale zostały przełożone.

- Wykazaliśmy dobrą wolę i odpowiedzialność, zawieszając decyzję o rozpoczęciu akcji strajkowej ze względu na zapowiedziane negocjacje z władzami Fiata z Włoch. Teraz jednak pracodawca przekłada termin tych rozmów. Obawiamy się, że to celowa gra na czas(...). W związku z tym zdecydowaliśmy się wyznaczyć pracodawcy ultimatum. Jeżeli 21 kwietnia nie będzie przełomu w rozmowach płacowych lub po raz kolejny zostaną one odwołane, w naszym zakładzie rozpocznie się strajk - mówi Wanda Stróżyk, szefowa "Solidarności" w Fiat Chrysler Automobiles Poland.

Solidarność w FCA domaga się dla pracowników 500 zł brutto podwyżki. Zarząd tyskiego Fiata proponuje 100 zł lub dwa razy więcej, ale pod warunkiem, że związki zawodowe zgodzą się na wprowadzenie w zakładzie 12-miesięcznych okresów rozliczeniowych czasu pracy.

W związkowej ocenie, wydłużenie okresów rozliczeniowych pozbawiłoby pracowników dodatkowych pieniędzy za pracę w godzinach nadliczbowych. Spisano protokół rozbieżności kończący etap rokowań w ramach trwającego w firmie sporu zbiorowego. Dziś Solidarność ma zwrócić się do resortu pracy o wyznaczenie mediatora.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.