×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Trwa spotkanie ze związkowymi kontrolerami ruchu lotniczego

  • Autor: PAP/AKC
  • 22 kwi 2022 13:25

Ok. godz. 11 rozpoczęło się spotkanie kierownictwa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej z przedstawicielami Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego na rozmowy - poinformowała w piątek rzeczniczka PAŻP Agata Król.

Trwa spotkanie ze związkowymi kontrolerami ruchu lotniczego
PAŻP jest jedyną w kraju instytucją szkolącą i zatrudniającą kontrolerów ruchu lotniczego. Pełnią oni służbę przez całą dobę, siedem dni w tygodniu (Fot. Pixabay)
REKLAMA
  • Wcześniej rzeczniczka Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (PAŻP) przekazała, że związkowcy zostali zaproszeni przez kierownictwo PAŻP na godz. 9.
  • Jak dodała, w czwartek, ok. godz. 22. wpłynęła do szefostwa PAŻP propozycja Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego (ZZ KRL).
  • Kierownictwo Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej wraz z zespołem pracowało nad nią całą noc - przekazała wcześniej Król.

W nocy ZZ KRL opublikował na swoje stronie internetowej oświadczenie. "Pomimo wywieranej na nas presji i rozumiejąc zaniepokojenie opinii publicznej, nie zrezygnujemy z odbudowania bezpieczeństwa na polskim niebie. Mamy nadzieję na porozumienie tak szybko, jak to będzie tylko możliwe, po naszej stronie jest pełna gotowość do konstruktywnej i merytorycznej współpracy" - napisali związkowcy w oświadczeniu.

Jak wskazali, "konflikt nie opiera się na kwestii "kupienia nas" i tylko finansach". "Kluczem jest odbudowanie instytucji z wysoką kulturą bezpieczeństwa zarówno dla pracujących w niej, jak i tych, dla których ta instytucja pracuje" - wskazali.

Czytaj też:  Coraz mniej czasu na porozumienie w PAŻP. Grozi nam odwołanie lotów

W oświadczeniu przypomnieli, że negocjacje z kierownictwem PAŻP dotyczą: bezpieczeństwa - 24 punkty w tym kwestie m.in. SPO (Single Person Operations); regulaminu pracy; regulaminu wynagradzania - przejrzystej siatki płac, obiektywnych i adekwatnych do odpowiedzialności zasad wynagradzania; wycofania niezgodnych z polskim prawem zarządzeń byłego p.o. prezesa Agencji; przywrócenia do pracy - chodzi o niesłusznie zwolnionych kontrolerów; pociągnięcia do odpowiedzialności wszystkich, których działania lub zaniechania doprowadziły do obecnego kryzysu bezpieczeństwa oraz przywrócenia etosu pracy - chodzi o przyjęcie kodeksu etyki, który będzie chronił sygnalistów i skutecznie zapobiegał mobbingowi.

Niebezpieczne konsekwencje 

Od kilkunastu dni toczą się negocjacje kierownictwa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej z przedstawicielami Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego. W środowym wspólnym komunikacie wydanym po spotkaniu przedstawicieli PAŻP oraz ZZKRL zapowiedziano kontynuację rozmów najpóźniej w poniedziałek.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Trwa spotkanie ze związkowymi kontrolerami ruchu lotniczego

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • lkkk 2022-04-23 17:39:25

    masakra, niech odchodzą. na ich miejsce przyjdą inni, którzy docenią wypłatę 45 000 zł

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA