PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

To będzie największy protest związkowców od lat. Piotr Duda: wychodzimy na ulice

 • Autor: PAP/aw
 • 27 paź 2022 18:34

Sytuacja jest bardzo trudna, dlatego Związek Zawodowy "Solidarność" podjął decyzję na komisji krajowej, że 17 listopada wychodzimy na ulice - powiedział w czwartek (27 października) szef NSZZ "Solidarność" Piotr Duda.

To będzie największy protest związkowców od lat. Piotr Duda: wychodzimy na ulice
Walczymy o regulację płacową przynajmniej na poziomie 20 proc. dla całych finansów publicznych- mówi p. Duda (fot. PTWP)
REKLAMA

Przewodniczący NSZZ "Solidarność" w rozmowie z Polskim Radiem 24 wskazał, że związkowcy dali szansę dialogowi i w dalszym ciągu czekają na rozmowy z premierem Mateuszem Morawieckim.

Dodał, że ostatnio odbyło się spotkanie związkowców z pięcioma ministrami, między innymi minister klimatu i środowiska Anną Moskwą. "Rozmawialiśmy na bardzo ważne tematy dotyczące zamrożenia cen energii" - wyjaśnił.

Dopytywany o planowaną demonstrację podkreślił, że "Solidarność" cały czas daje szansę rządowi, jednak związkowcy będą maszerować przez Warszawę żeby, jak zawsze, rozwiązywać problemy pracowników i członków związku.

"Nie możemy przyjąć do wiadomości, że podwyżki wynagrodzeń w sferze szeroko rozumianych finansów publicznych będą tylko na poziomie 7,9 proc. Jeżeli mamy inflację za miesiąc wrzesień na poziomie 17.2 proc., to nie mówimy o podwyżkach, tylko regulacji płacowej" - mówił Duda. Podkreślił, że w tej sytuacji "walczymy o regulację płacową przynajmniej na poziomie 20 proc. dla całych finansów publicznych"

Wyjaśnił, że związkowcy walczą o dodatek inflacyjny. "W budżetówce, niestety, my musimy stanąć na wysokości zadania. Na tym polega prawdziwa solidarność - przyjadą górnicy, hutnicy, będzie budżetówka" - mówił.

Przypomniał również trzy postulaty związkowców, tzw. trzy razy "P", czyli powstrzymanie cen energii, podwyższanie wynagrodzeń oraz przyjęcie ustawy o emeryturach stażowych.

źródło: NSSZ Solidarność
źródło: NSSZ Solidarność

Jak tłumaczył, odnosząc się do emerytur stażowych, to była deklaracja trzech osób - kandydata na prezydenta w 2015 roku Andrzeja Dudy, przewodniczącego NSZZ "Solidarność" oraz prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

"Mimo, że upływa siedem lat, to w dalszym ciągu słyszymy, że musimy poczekać. Ta debata nie może się odbywać na wiecach partyjnych PiS, tylko na komisji sejmowej, gdzie ten projekt obywatelski jest zamrożony, a projekt prezydencki nie doczekał się nawet pierwszego czytania" - powiedział Duda. 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (9)

Do artykułu: To będzie największy protest związkowców od lat. Piotr Duda: wychodzimy na ulice

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Binio 2022-10-28 12:18:25

  I to wam w tamto, zwisające spomiędzy pośladków Prezesa, właśnie wypieerdziane owsiki. Czy wszystkie Dudy są równie głupie i służalcze, jak te obecne na estradzie komedyi zwanej IV RP?

 • Stażowicz 2022-10-28 11:54:47

  Emerytury Stażowe. Odmawianie Polkom i Polakom prawa, które funkcjonuje w innych krajach jest nie do przyjęcia !!!. Nie jestem obciążeniem dla ZUS tylko styranym robotnikiem, który od 15stego roku życia sumiennie odprowadza składki, podatki, VAT, inne daniny. Nie uchyla się od pracy. Jestem zatyrany na maksa! jak dziki koń albo gorzej!. Po ponad 40stu latach harówki pozwólcie zdecydować czy idę na emeryturę nawet jeżeli byłaby ewentualnie niska czy pracuję nadal i zbieram na wyższe świadczenie.

 • Andrzej 2022-10-28 10:57:14

  Duda i Solidarność. To organizacja która powinna być pozbawiona prawa do używania znaku. A przewodniczący to głupi, żałosny człowieczek, jeszcze gorszy od czopka Śniadka. To oni dwaj doprowadzili tę organizację do poziomu mniej niż zero.

 • Pies_Przewodniczącego_fafik 2022-10-28 08:05:16

  A wychodź Dudo na ulice. Tam twoje miejsce! Obok tirówek. Ale one chociaż uczciwie pracują i mają resztki honoru.

 • Nbb 2022-10-28 07:58:03

  Hahaha, śpioch obudził się po 7 latach, czyżby pis zakręcił kurek z pieniędzmi do uciszania Piotrusia?

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA