TK Telekom: Związkowcy chcą gwarancji pracowniczych. Nie wykluczają strajku

Zakończyły się rozmowy zarządu TK Telekom z przedstawicielami związków zawodowych. Związkowcy oświadczyli, że nie są zadowoleni z efektu rozmów i 10 lutego podejmą decyzje ws. dalszych działań. Nie wykluczają strajku.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

TK Telekom: Związkowcy chcą gwarancji pracowniczych. Nie wykluczają strajku

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

7 lut 2015 10:24


Firma podała w piątek (6 lutego) po południu, że przedstawiciele związków zawodowych opuścili jej siedzibę. Związkowcy od czwartku okupowali siedzibę firmy w Warszawie; ich zdaniem złamano ustalenia ws. realizacji programu dobrowolnych odejść ze spółki.

TK Telekom poinformowała, że na zakończenie rozmów związkowcom przekazano komunikat, w którym zarząd TK Telekom "zapewnił, że wszelkie działania podejmowane w ramach wdrażanego programu dobrowolnych odejść są zgodne z prawem, a wszelkie decyzje pracowników dotyczące skorzystania z tego programu są dobrowolne". Dodano, że "na dzień dzisiejszy w spółce nie są likwidowane stanowiska pracy bądź komórki organizacyjne".

Zarząd TK Telekom - jak czytamy w oświadczeniu - jest gotowy do "prowadzenia rzetelnego dialogu społecznego z partnerami społecznymi" we wszystkich kwestiach istotnych dla pracowników spółki.

W komunikacie przypomniano, że w spółce trwa program dobrowolnych odejść (PDO), który jest kolejnym etapem reorganizacji, wynikającej ze strategii rozwoju przyjętej pod koniec 2013 r. Dodano, że ostateczny kształt PDO został uzgodniony ze stroną społeczną w styczniu br., "czego wynikiem było podpisane przez obie strony porozumienie". Warunki programu przewidują, że osoba, która z niego skorzysta, może otrzymać nawet kilkadziesiąt tysięcy zł.

"Te rozmowy niczego nie wniosły; uważamy, że przedstawiony nam przez zarząd firmy komunikat nie gwarantuje, że nie będzie zwolnień. Z jednej strony zawiera on bowiem gwarancje, iż nie będzie zwolnień, ale z drugiej strony zapisano w nim możliwość przeprowadzenia reorganizacji struktur w firmie, a my wiemy, że to oznaczać może likwidację stanowisk" - powiedziała PAP w piątek wieczorem Elżbieta Baczewska, przewodnicząca komisji międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" w TK Telekom.

Dodała, że we wtorek (10 lutego) odbędzie się posiedzenie komitetu protestacyjno-strajkowego w sprawie dalszych działań. "Jesteśmy bardzo zdeterminowani i gotowi do podjęcia daleko idących działań, do strajku włącznie" - dodała.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.