Tej firmie nie szkoda na związki zawodowe

W Poczcie Polskiej funkcjonują aż 72 związki zawodowe, firma wydaje rocznie 7 mln zł na związkowców. Czy warto? Prezes twierdzi, że tak...
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Tej firmie nie szkoda na związki zawodowe

PODZIEL SIĘ


Autor: Jolanta Miśków

9 wrz 2013 8:48


- Jeżeli wspólnie - mówię teraz o interesariuszach społecznych, politycznych i pracownikach - przyjmiemy program, który zakłada duże zmiany pod kątem klienta i zaczniemy rentowanie funkcjonować, to powiem szczerze, że jestem w stanie udźwignąć wiele kosztów związanych z funkcjonowaniem różnych struktur - odpowiada Jerzy Jóźkowiak, prezes Poczty Polskiej.

Dla prezesa, który w firmie jest dopiero od dwóch lat, związki zawodowe (z doświadczeniem kilkudziesięcioletnim) stanowią doskonałe źródło informacji...

- Jeżeli mówię o trzech reprezentatywnych związkach zawodowych, to tam jest merytoryczna dyskusja i dialog. Bardzo często sam korzystam z ich wiedzy, ponieważ w pewnych kwestiach związkowcy są mądrzejsi od mnie - tłumaczy Jóźkowiak. - Są również rozwiązania, których poczta jeszcze nie ma, a w których ja orientuję się lepiej, i dobrze by było połączyć te dwa aspekty - dodaje.

Poczta Polska zatrudnia obecnie 91 tys. osób i jest jednym z największych pracodawców w Europie Środkowo-Wschodniej.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

3 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

antyzwiazkowiec 2013-09-10 12:03:54

ciekawe czy pan prezes będzie miał to samo zdanie i Jarek jak Poczta Polska przegra konkurencję z firmami bez związków zawodowych. W mojej dzielnicy poczta ze względu na oszczędności jest czynna poniedziałek- środa od 9-15 , a czwartek - piątek od 11-18 i ja już z niej nie korzystam , bo nie mam kiedy. Kiedyś zakupy internetowe dostawałam ekonomiczną paczką - dziś zamawiam przez kurierów.

Zagłoba 2013-09-10 10:19:27

To ile zarabia prezes Poczty Polskiej Jóźkowiak, jeżeli jest w stanie, jak sam to powiedział: -„udźwignąć wiele kosztów związanych z funkcjonowaniem różnych struktur”-???

Jarek 2013-09-10 08:06:11

I TO JEST POZYTYWNA POSTAWA PRACODAWCY (PREZESA) TAK TRZYMAĆ PANIE PREZESIE ZYSK TAK, ALE NIE ZA WSZELKĄ CENĘ !!!! BRAWO RAZEM DAMY RADĘ !!