×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Tam szykują się zwolnienia. Coraz bliżej porozumienia ze związkami zawodowymi

  • Autor: PAP/awi
  • 2 mar 2023 10:43

Jeszcze nie doszliśmy do porozumienia, ale po środowych rozmowach jesteśmy bliżej tego celu – powiedziała Wanda Stróżyk z NSZZ Solidarność po rozmowach związkowców z zarządem bielskiego FCA Powertrain Poland, który zamierza zredukować zatrudnienie o 300 osób.

Tam szykują się zwolnienia. Coraz bliżej porozumienia ze związkami zawodowymi
(fot. Michal Jarmoluk/Pixabay)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

"Nie doszliśmy jeszcze do porozumienia, ale pracodawca zaproponował wyższe odprawy. Wydaje się, że jesteśmy blisko. W sobotę ponownie się spotkamy (...) Być może dojdzie już wtedy do podpisania porozumienia" - powiedziała w środę Wanda Stróżyk, liderka międzyzakładowej komisji NSZZ Solidarność, do której należą związkowcy z różnych spółek Grupy Stellantis (właściciela produkującego silniki FCA Powertrain Poland w Bielsku-Białej - przyp. red).

Strona społeczna szczególny nacisk kładzie na kwestię odpraw dla pracowników

Stróżyk powiedziała, że strona społeczna szczególny nacisk kładzie na kwestię odpraw dla pracowników, którzy skłonni będą dobrowolnie odejść. Jak wyjaśniła, możliwości są dwie: odejście z Grupy Stellantis lub odejście z Powertrain i podjęcie pracy w innym zakładzie Grupy, w Tychach lub Gliwicach.

"Przy dobrowolnych odejściach wysokość odprawy zależna byłaby od przepracowanych lat. Udało nam się dość znacznie podnieść ich wysokość dla pracowników z dużym stażem. Osoby, które skorzystałyby z oferty odejścia z Grupy, nie mogłyby podjąć w niej pracy przez pięć lat. W przypadku odejścia do innego zakładu Grupy, pracownik musiałby się zobowiązać, że będzie pracował tam przez co najmniej 2 lata" - powiedziała Wanda Stróżyk.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Tam szykują się zwolnienia. Coraz bliżej porozumienia ze związkami zawodowymi

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Gość 2023-03-02 16:34:19

    Jakie 300zł? Węgiel z pgg jest po 850 zł.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA