×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Strajk: Taksówkarze będą strajkować przeciwko Uberowi

 • Anna Trojanowska
  AT
 • 3 kwi 2017 9:15

Na przełomie maja i czerwca odbędzie się ogólnopolski strajk taksówkarzy. Kierowcy będą protestować przeciwko Uberowi.

Strajk: Taksówkarze będą strajkować przeciwko Uberowi
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Kierowcy taksówek szykują blokady autostrad, by zmusić rząd do działań przeciw Uberowi - podaje "Rzeczpospolita".

Do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej taksówkarzy ma dojść na przełomie maja i czerwca – dowiedziała się "Rzeczpospolita". – Zawiązaliśmy już komitet protestacyjny – mówi w "Rzeczpospolitej" Artur Oporski, prezes Ele Taxi, jednej z największych w kraju korporacji.

Czytaj też: Uber Polska rozwija się dynamicznie. Ale nie jest wcale łatwo zostać w nim kierowcą

Kierowcy z dużych firm taksówkarskich rozważają blokowanie nie tylko ulic głównych miast (jak to czynili m.in. w ubiegłym roku), ale i wjazdów na autostrady. Zamierzają w ten sposób zwrócić uwagę rządzących na swoją trudną sytuację i nierówną – jak twierdzą – konkurencję z Uberem - podaje "Rzeczpospolita".

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (7)

Do artykułu: Strajk: Taksówkarze będą strajkować przeciwko Uberowi

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • klinek64 2017-04-07 11:32:11

  "Krzysztof" Powiela oficjalną propagandę Ubera. Fakty są zupełnie inne. Większość kierowców Ubera nie prowadzi działalności gospodarczej, zatrudniani są na dziwne umowy n 1/20 etatu. Ten proceder umożliwia zatrudnianie kierowców z Ukrainy czy Białorusi, którzy zaczynają dominować w - przynajmniej warszawskim - Uberze. Uber pobiera 25% prowizji z każdego kursu i ta poważna kwota jest wyprowadzana za granicę - nie wierzę, że ta amerykańska korporacja płaci podatki w Polsce, nie przy takiej rzeszy sowicie opłacanych doradców i prawników. Dodatkowo dochodzi omijanie ZUZ-u przez hochsztaplerów współpracujących z Uberem - taksówkarze tego nie mogą. Nie można także pominąć dodatkowych, poważnych kosztów, jakie ponoszą taksówkarze. Wpis do dowodu rejestracyjnego prowadzi do obniżenia wartości samochodu. Taksówkarze ponoszą także większe ubezpieczenie, z którego pokrywane są koszty ewentualnego leczenia ich pasażerów - tej odpowiedzialności nie obejmuje zwykłe, "cywilne" ubezpieczenie jakie płacą kierowcy Ubera. Kończąc, każde rozwinięte gospodarczo i demokratycznie państwo, prędzej czy później dostrzega szkodliwy wpływ Ubera na rynek przewozu osób (bo to jest przewóz osób a nie "ekonomia współdzielenia") i albo zakazuje działalności albo zmusza Ubera do spełniania wszystkich wymogów i ponoszenia kosztów co powoduje wycofywanie się Ubera z takich rynków (Dania) lub ograniczanie działalności. Tylko w Polsce Uber trafił na podatny rynek zakompleksionych, chwytających każdą nowość z zachodu i podatnych na krypto-reklamowe chwyty, wpatrzonych w ekrany swoich smartfonów zombi i - co bardzo istotne - na chętnych do skorumpowania polityków.

 • do Krzysztof 2017-04-07 11:24:13

  25 % prowizji jest wyprowadzane. kasa fiskalna to koszty same w sobie zakup przeglady awawrie i kolejna nowa i to czego zaden z Was nie ponosi to 1200 zus.Strata wartosci auta za sama pieczatke w dowodzie rej.Wszystko w temacie

 • Bob 2017-04-07 09:49:45

  Tak napewno stado ukraińskich kierowców ujęta placu podatku przynosi zaświadczenia o niekaralności itp.

 • dr wiktor wektor 2017-04-06 10:47:56

  do jana... to ja kupię sobie fotel dentystyczny, postawię go na środku chodnika na przeciw przychodni stomatologicznej i będę klientom wyrywał zęby za 1/3 tego co bierze dentysta. Kij że obcęgami i obuchem będę robić znieczulenie....ważne że będzie wyrwane i że będzie taniej.. Rozumiem panie Janie że mogę liczyć na pana jako na stałego klienta popierającego wszelkie nowości i nowinki??

 • Krzysztof 2017-04-06 08:31:15

  Oj Romanie szanowny. Mam przekonanie, że to taksówkarza płaci mniejsze podatki niż przedsiębiorca współpracujący z Uber. Musisz mieć działalność, albo brać zlecenia od firmy, która takową posiada. Podatek jest wyłącznie w formie zasad ogólnych. Opłata za kurs wykazywana na podstawie faktycznie przejechanej trasy (GPS śledzi). Zapłata tylko na konto. Nie ma możliwości zaniżenia przychodu (nawet bez kasy fiskalnej). Taksówkarz płaci dochodowy podatek ryczałtowo stałą kwotą miesięczną(karta podatkowa). VAT płacą jedni i drudzy. Gdzie tu niepłacenie podatków. Jakie wyprowadzanie pieniędzy z Polski? Większość współpracujących z Uber to jednoosobowe firmy z Polski. Ludze - zacznijcie myśleć, proszę. Owszem problem może być z licencjami, czy ubezpieczeniem, ale na pewno nie z podatkami.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA