Tak związkowcy "zagrzewają się" do najazdu na stolicę

Kilkudniowa akcja protestacyjna potrwa od 11 do 14 września. Organizują ją Forum Związków Zawodowych, NSZZ „Solidarność" i OPZZ.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Tak związkowcy "zagrzewają się" do najazdu na stolicę

PODZIEL SIĘ


Autor: Anna Goc

10 wrz 2013 8:00


- Wyraźmy wspólny środowiskowy protest przeciwko szkodliwym działaniom i zaniechaniom obecnego rządu w dziedzinie ochrony zdrowia - zachęca kolegów i koleżanki po fachu Krzysztof Bukiel, przewodniczący Zarządu Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.

Manifestacja przed siedzibą Ministerstwa Zdrowia odbędzie się w środę 11 września o godz. 12.00. W oświadczeniu skierowanym do lekarzy w Polsce Bukiel podkreśla, że ich wspólny protest odbędzie się pod sztandarem walki przeciwko: dramatycznie niskim nakładom na lecznictwo w stosunku do deklarowanego przez rząd koszyka świadczeń gwarantowanych; przeciwko tworzeniu administracyjnych barier w dostępie do leczenia przez obciążanie lekarzy niepotrzebnymi biurokratycznymi obowiązkami; brakowi jakiegokolwiek dialogu społecznego między rządem a pracownikami ochrony zdrowia; oraz działaniom rządzących których celem jest zohydzenie lekarzy (i innego personelu medycznego) w oczach społeczeństwa.

"Zamiast do kolejnej pracy (aby ratować bankrutujący system) przyjdź na demonstrację 11 września. Pomóż naprawdę sobie i swoim pacjentom" - kończy apel Bukiel.

Podobne wezwania do udziału w strajku można zaleźć na stronie internetowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. „Chodźcie z nami", „Tylko razem jesteśmy silni" - to główne hasła na plakatach z programem planowanych wydarzeń.

Będzie gorąco

"To będzie w Warszawie gorący tydzień. Kilkadziesiąt tysięcy związkowców przyjedzie do stolicy!" - czytamy na stronie internetowej Związku Zawodowego Górników w Polsce.

- Z własnego doświadczenia wiemy, że im mocniej krzykniemy, tupniemy, wtedy rząd otwiera się na rozmowy. Tak nie powinno być, ale tak jest - twierdzi Wacław Czerkawski, ze Związku Zawodowego Górników w Polsce.

Udział w akcji protestacyjnej zapowiedzieli także m.in. członkowie Wielkopolskiej Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych, którzy spotkali się 4 września w siedzibie ZW NSZZP w Poznaniu.

"Federacja Wielkopolska apeluje do wszystkich funkcjonariuszy, w tym również niezrzeszonych, by - w imię swojej własnej przyszłości w Służbie - aktywnie zaprotestowali przeciw działaniom rządowym, noszącym znamiona zamachu na obywatelskie prawa, w tym prawo do swobodnej działalności związków zawodowych" - czytamy na stronie ZW NSZZP.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Warszawianka 2013-09-10 13:13:59

Może wreszcie pracownicy spojrzą na co ida ich składki z ciężko zarobionych pieniędzy. Na dobrezycie pseudo działaczy związkowych, którzy nie maja nic wspólnegoz "solidaryzmem". Wyrwac co się da byle nas dłużej pracownicy chcieli finansować A gospodarka, inne zawody... Po nas choćby i potop. Tak się nie da odpowiedzialnie dyskutować o problemach kraju i gospodarki.