Szturm związkowców na biuro Air France: Pięciu pracowników zatrzymanych

W poniedziałek, 12 października zatrzymano pięciu pracowników linii Air France, którzy tydzień wcześniej wdarli się na spotkanie dyrekcji w sprawie likwidacji miejsc pracy. Grozi im do pięciu lat więzienia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Szturm związkowców na biuro Air France: Pięciu pracowników zatrzymanych

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JP

12 paź 2015 13:13


Wszyscy zatrzymani są członkami centrali związkowej CGT. Co najmniej czterej pracują dla oddziału cargo Air France, głównie jako magazynierzy. Zidentyfikowano ich na podstawie nagrań wideo.

5 października w biurze Air France odbywało się spotkanie, na którym dyrekcja przewoźnika potwierdziła plan likwidacji prawie 3 tys. miejsc pracy w ciągu dwóch lat. Na posiedzenie wdarło się ok. 100 działaczy związkowych.

Świat obiegły zdjęcia dwóch menedżerów odpowiedzialnych za sprawy kadrowe, którzy zostali zmuszeni do ucieczki przed rozwścieczonym tłumem. Zdarto z nich koszule. Według dyrekcji łącznie rannych zostało siedem osób, w tym jedna ciężko.

Czytaj też: Menadżerowie Air France zaatakowani przez związkowców po zapowiedzi zwolnień

Złożono co najmniej 10 skarg w sprawie gwałtownych zajść. Prokuratura w Bobigny, na północ od Paryża, wszczęła śledztwo. Jej przedstawiciele potwierdzili 12 października, że za napaść zatrzymanym mężczyznom może grozić do pięciu lat więzienia.

Air France prowadzi własne wewnętrzne dochodzenia w tej sprawie, dzięki któremu udało się zidentyfikować kilkunastu pracowników, którzy brali udział w szturmie.

Według francuskiego dziennika "Le Parisien" kierownictwo Air France jest gotowe rozważyć inne opcje dotyczące restrukturyzacji. Chodzi o podobne rozwiązanie do tego, które zastosowano w holenderskiej części holdingu, liniach KLM.

Wcześniej zapowiadane plany redukcji zakładały likwidację 2,9 tys. miejsc pracy. Chodziło o 300 pilotów, 900 stewardów i stewardes i 1,7 tys. członków personelu naziemnego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.