Szefowa związku zawodowego w TVP zwolniona dyscyplinarnie. Komentarz telewizji? "To nie nasz pracownik"

Agata Ławniczak, przewodnicząca związku zawodowego Wizja została dzisiaj (17 lipca) dyscyplinarnie zwolniona. Dziennikarka krytykowała politykę kadrową TVP i LeasingTeam.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Szefowa związku zawodowego w TVP zwolniona dyscyplinarnie. Komentarz telewizji? "To nie nasz pracownik"

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

17 lip 2015 18:31


Firma LeasingTeam zwolniła dyscyplinarnie Agatę Ławniczak, przewodniczącą związku zawodowego Wizja, działającego w TVP. Ławniczak zaciekle „broniła kolegów wyrzucanych z pracy pod pretekstem przeniesienia ich do firmy leasingowej”

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich wystosowało list do dziennikarzy, w którym podkreśla, że Agacie Ławniczak od kilku miesięcy grożono zwolnieniem za krytykę władz telewizyjnych prowadzoną przez związkowców z Wizji. W opinii związkowców, outsourcing który miał miejsce w TVP był pozorny, a jego prawdziwym celem nie było zachowanie miejsc pracy, a uszczuplenie załogi.

Przypomnijmy, 1 lipca 2014 r. Spółka LeasingTeam przejęła cztery grupy zawodowe zatrudnione dotychczas w TVP - charakteryzatorów, montażystów, grafików i część dziennikarzy - należało do nich 411 pracowników. Dodatkowo TVP bezpośrednie umowy zawierała tylko z osobami, które prowadziły własną działalność gospodarczą, kontrakty pozostałych współpracowników przechodzły przez LeasingTeam

Czytaj też: Andżelika Majewska, LeasingTeam: Celem TVP nie było zwolnienie ludzi

SDP stanęło w obronie Ławniczak. „Zawiadamiamy wszystkich o tym bezprecedensowym działaniu wobec naszej koleżanki i prosimy społeczność dziennikarską o solidarność i protest. Każdego z Was może spotkać podobna krzywda. Najwyższa pora, by środowisko solidarnie i zdecydowanie przeciwstawiło się tego typu działaniom. Bezprawne zwolnienie działacza związkowego jest dowodem na to, że obecnie decydenci różnych szczebli nie liczą się już z nikim ani z niczym” - czytamy w liście SDP.

Czytaj też: TVP zwalnia w białych rękawiczkach? Ewa Ger: Pracownicy zyskali rok pracy

„Gazeta Wyborcza” poprosiła TVP o skomentowanie zaistniałej sytuacji. Biuro prasowe odmówiło jednak komentarza, tłumacząc że Agata Ławniczak jest pracownikiem firmy LeasingTeam, a nie Telewizji Polskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.