×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Szef Solidarności zapowiada dalsze rozmowy z rządem

  • Autor: PAP/km
  • 17 wrz 2023 13:02

Wiemy, jaka jest prawda i tę prawdę pokażemy przy najbliższych wyborach parlamentarnych – mówił w niedzielę na Jasnej Górze przewodniczący Solidarności Piotr Duda. Wyraził zadowolenie, że wyborom parlamentarnym będzie towarzyszyć referendum, dotyczące m.in. wieku emerytalnego.

Szef Solidarności zapowiada dalsze rozmowy z rządem
Lider Solidarności Piotr Duda (fot. PTWP)
REKLAMA

Wystąpienie lidera Solidarności poprzedziło główne uroczystości organizowanej przez NSZZ Solidarność dorocznej Pielgrzymki Ludzi Pracy.

- Powiem bardziej dosadnie: nigdy kłamstwo nie zwycięży prawdy, żaden briefing prasowy tego czy innego polityka nie zwycięży prawdy. A my wiemy, jaka jest prawda i tę prawdę pokażemy przy najbliższych wyborach parlamentarnych - powiedział lider Solidarności, co zebrani nagrodzili oklaskami.

Nawiązując do zbliżających się wyborów parlamentarnych Duda ocenił, że jest to "wielki dzień; o to walczyła Solidarność - o demokrację".

- W tym dniu to my przejmujemy władzę. Nie pan prezydent, nie pan premier, nie ministrowie. To my, obywatele, mamy w ręku władzę, a dodatkowo jeszcze dojdzie nam możliwość wypowiedzenia się w referendum - tak bardzo ważnym dla nas, gdzie zebraliśmy ponad 3 mln podpisów w 2012 roku (w sprawie wieku emerytalnego - PAP) - powiedział przewodniczący.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Szef Solidarności zapowiada dalsze rozmowy z rządem
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • hmm... 2023-09-18 08:09:19

    od kiedy to związek zawodowy zajmuje się polityką... ?

  • ! 2023-09-17 15:18:49

    "Wiemy, jaka jest prawda i tę prawdę pokażemy przy najbliższych wyborach parlamentarnych" - łobuzie, jaka jest prawda pokazujesz od 2015 roku. Wjechaliście do rządu na obietnicach emerytur stażowych, których przez 8 lat nie wprowadziliście

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA