Szef górniczej Solidarności: KW chce zamknąć niektóre kopalnie i zwolnić ludzi

- Kogo mamy ratować, skoro miałoby dojść do zwalniania ludzi? Chyba że sam szyld z napisem Kompania Węglowa i sam zarząd spółki - mówi dla portalu wnp.pl Jarosław Grzesik, szef górniczej Solidarności.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Szef górniczej Solidarności: KW chce zamknąć niektóre kopalnie i zwolnić ludzi

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

13 lis 2014 14:19


Jak przebiegało dzisiejsze spotkanie strony społecznej z zarządem KW?

Jarosław Grzesik, szef górniczej Solidarności: Dzisiaj, to jest w czwartek 13 listopada, mieliśmy o godzinie 8.00 rano spotkanie z zarządem Kompanii Węglowej. Po to, by zarząd spółki zaprezentował nam plan restrukturyzacji Kompanii Węglowej do roku 2020 w wersji ostatecznej - zaakceptowanej przez radę nadzorczą i właściciela.

I dziś otrzymaliśmy od razu informację, że ten plan jest już nieaktualny, bowiem najważniejsze źródło finansowania, czyli euroobligacje nie zostaną zrealizowane.

Usłyszeliśmy, że ten program trzeba zmienić. I że aby uratować Kompanię Węglową, trzeba będzie zamknąć niektóre kopalnie i zwolnić ludzi.

To ja się pytam: kogo mamy ratować, skoro miałoby dojść do zwalniania ludzi? Chyba że sam szyld z napisem Kompania Węglowa i sam zarząd spółki.

O czym jeszcze była mowa?

- Usłyszeliśmy również potwierdzenie tego, że zarząd Kompanii ma problem ze zgromadzeniem środków na wynagrodzenia. Może być problem z wypłatą wynagrodzeń za miesiąc listopad oraz z Barbórką.

Dziwię się, że zarząd nie powiedział tego wcześniej załogom. Tyle że jakby powiedzieli, to byłyby protesty, a chodzi zapewne o utrzymanie spokoju przed wyborami samorządowymi.

Cały wywiad czytaj na wnp.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.