Strajki w greckich elektrowniach

Na znacznych obszarach Grecji dochodziło w czwartek do przerw w dostawach energii elektrycznej z powodu strajku, zorganizowanego przez związki zawodowe w proteście w proteście przeciwko planom prywatyzacyjnym rządu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Strajki w greckich elektrowniach

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

4 lip 2014 7:22


Pracę porzucili na 48 godzin pracownicy przedsiębiorstwa energetycznego DEI; rząd zamierza sprzedać jedną trzecią udziałów tego dostawcy energii elektrycznej. Z powodu strajku stanęła ponad połowa greckich elektrowni.

Związkowcy ostrzegają, że przystąpią do strajku bezterminowego, jeśli rząd nie odstąpi od zamiaru częściowej prywatyzacji DEI.

Prądu zabrakło w czwartek m.in. na przedmieściach Aten, w rejonie Salonik, a także na północy kraju oraz na Peloponezie. Wyłączenia trwały od 30 minut do godziny i na razie nie objęły dużych ośrodków turystycznych.

Przywódca opozycyjnej Koalicji Radykalnej Lewicy (SYRIZA) Aleksis Cipras żąda referendum w sprawie prywatyzacji DEI. Zapowiada też, że unieważni tę prywatyzację, jeśli dojdzie do władzy. Parlament ma w przyszłym tygodniu głosować nad ustawą dotyczącą sprzedaży jednej trzeciej udziałów w DEI.

Premier Grecji Antonis Samaras zapowiada, że "nie pozwoli fanatycznym populistom" powstrzymać reform.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.