Strajk w PKP Cargo zawieszony

Zarząd PKP Cargo otrzymał zawiadomienie od Krajowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego o zawieszeniu akcji strajkowej, zaplanowanej na 9 listopada.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Strajk w PKP Cargo zawieszony

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

6 lis 2015 18:53


Jak informuje zarząd w raporcie bieżącym dla Giełdy Papierów Wartościowych, w piśmie zaznaczono, że „KKPS zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia natychmiastowej akcji strajkowej w poszczególnych zakładach spółki przed 9 grudnia 2015 r., jeżeli pracodawca podejmie działania o charakterze restrukturyzacyjnym bądź decyzji o alokacji pracowników”.

Rzecznik prasowy PKP Cargo Mirosław Kuk powiedział, że zarząd nie zna interpretacji warunkowego zawieszenia strajku i tego, czy obejmuje on restrukturyzację w zakładzie w Tarnowskich Górach.

Jak powiedział w rozmowie z Wnp.pl Henryk Grymer, przewodniczący KKPS, strajk zawieszono do 9 grudnia, po apelu trzech posłów z Komisji Infrastruktury. Z podobnym apelem (o powstrzymanie działań restrukturyzacyjnych) posłowie ci zwrócili się też, według przewodniczącego, do premier Ewy Kopacz.

- Jednak zakładowe komitety strajkowe postawiły warunki, właśnie braku restrukturyzacji - powiedział Henryk Grymer. - Za miesiąc będzie inny minister infrastruktury, prawdopodobnie będzie miał inne spojrzenie na te sprawy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.