PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Strajk w LOT: związkowcy nastawieni na pokojowe zakończenie

W sobotę pod Warszawską siedzibą PLL LOT odbyła się pikieta solidarności ze strajkującymi w LOT. Wydarzenie, w którym udział wzięło ok. 200 osób zostało zorganizowane przez OPZZ.

Strajk w LOT: związkowcy nastawieni na pokojowe zakończenie
Związki chcą m.in., żeby pracownicy w LOT byli zatrudnieni na umowę o pracę (fot.mat.pras.)
REKLAMA
  • Oprócz strajkujących stewardes i pilotów ze Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego (ZZPPiL) oraz Związku Zawodowego Pilotów Komunikacyjnych PLL LOT w pikiecie brali udział m.in. związkowcy kolejowi zrzeszeni w OPZZ. Obecny był też przewodniczący OPZZ Jan Guz, prezydent Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce Leszek Miętek oraz Piotr Ikonowicz z Ruchu Sprawiedliwości Społecznej.
  • Jesteśmy nastawieni na pokojowe rozwiązanie problemu i zakończenie sporu w LOT – deklarowali w sobotę przedstawiciele związków. Zaapelowali do osób, które brały udział w strajku, by w niedzielę przyszły do pracy.

Kapitan Adam Rzeszot z Związku Zawodowego Pilotów Komunikacyjnych PLL LOT przypomniał, że w sobotę nad ranem przedstawiciele zarządu LOT jak i protestujących związkowców ustalili, że do poniedziałku do godz. 14. strajk w spółce zostaje zawieszony. Protest rozpoczął się 18 października. W poniedziałek o godz. 8 strony mają się spotkać i kontynuować negocjacje.

"Międzyzwiązkowy Komitet Strajkowy podjął decyzję o niewstrzymywaniu lotów. Loty będą się odbywały normalnie. Oczywiście nie wszystkie samoloty pewnie odlecą, bo część personelu jest na zwolnieniach lekarskich. Na razie strajk jest zawieszony (…). Jesteśmy nastawieni na pokojowe rozwiązanie tego problemu, na zakończenie tego sporu" - powiedział Rzeszot.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wiceszefowa ZZPPiL Agnieszka Szelągowska zaapelowała podczas pikiety, by osoby, które brały udział w strajku i czują się fizycznie i psychicznie na siłach, by przyszły w niedzielę do pracy. LOT z powodu problemów ze skompletowaniem załóg, mimo zawieszenia strajku, musiał odwołać w sobotę siedem rejsów.

Przewodnicząca Międzyzwiązkowego Komitetu Strajkowego Monika Żelazik podkreśliła, że pracownicy czekają teraz na to, co zaproponuje im pracodawca. "Negocjacje trwają, na razie jesteśmy w punkcie zero. Czy przyjmiemy te warunki, to wszystko będzie zależało od pracodawcy. Ma on dwa dni, żeby zmienić profil społeczny. Nie damy się ograć" - powiedziała. Dodała, że jeżeli związki nie dogadają się z LOT, to akcja strajkowa może zostać wznowiona.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Strajk w LOT: związkowcy nastawieni na pokojowe zakończenie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Zeghar 2018-10-28 22:01:45

    Zaraz, zaraz... To ci co pisali o koktajlach Mołotowa są za tym pokojowym zakończeniem?

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA