×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Strajk w komunikacji miejskiej sparaliżował miasto

  • Autor: PAP/JP
  • 2 lis 2021 15:34

Prowadzony od wczesnych godzin rannych we wtorek w aglomeracji Lizbony strajk pracowników metra oraz kierowców autobusów doprowadził do chaosu komunikacyjnego. Protest zbiegł się z inauguracją na stołecznych targach Web Summit, jednej z największych imprez wystawienniczych technologii internetowej w Europie.

Strajk w komunikacji miejskiej sparaliżował miasto
Metro w Lizbonie (fot. domena publiczna)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Z informacji portugalskiej telewizji RTP, według której w Web Summit bierze udział 40 tys. osób, kolejnych utrudnień komunikacyjnych należy się spodziewać do końca tygodnia w związku z planem wznowienia strajku przez załogi metra i autobusów.

We wtorek dojazd na targi oraz do centrum portugalskiej stolicy metrem był niemożliwy do późnych godzin porannych z powodu zamknięcia stacji na wszystkich czterech liniach metra w aglomeracji Lizbony.

Poważne utrudnienia wystąpiły też na drogach dojazdowych do Lizbony. Jeszcze po południu na niektórych trasach tworzyły się korki.

O ile praca metra powinna zostać w pełni przywrócona we wtorek po południu, to kierowcy autobusów z aglomeracji lizbońskiej zamierzają odstąpić od protestu dopiero w środę rano.

Strajkujące załogi metra oraz kierowcy autobusów domagają się kilkuprocentowych podwyżek zarobków, a także poprawy warunków pracy, w tym zwiększenia liczby kontraktów zawieranych na czas nieokreślony.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Strajk w komunikacji miejskiej sparaliżował miasto

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA