Niemieckie budżetowe linie lotnicze Eurowings zapewniły w niedzielę, że pomimo planowanego na nadchodzący tydzień strajku pilotów, ponad połowa pasażerów dotrze do zaplanowanego celu podróży - poinformowała agencja Reutera.

Będące częścią Grupy Lufthansa, linie przekazały, że w poniedziałek - w pierwszym dniu trzydniowego strajku - odbędzie się ponad 230 z około 400 planowanych lotów.
Również we wtorek i środę wykonanych zostanie więcej niż połowa z zakładanych połączeń - dodały Eurowings.
Przypomnijmy, związek zawodowy pilotów Eurowings tłumaczy, że walczy o zmniejszenie obciążenia pilotów pracą i wydłużenie ich czasu przeznaczonego na odpoczynek. Ocenił najnowszą ofertę kierownictwa linii lotniczych jako "niewystarczającą i nie podlegającą dalszym negocjacjom".



KOMENTARZE (0)