Strajk w Centrum Zdrowia Dziecka trwa. Dorota Gardias apeluje do Andrzeja Dudy

• Dorota Gardias, pielęgniarka i przewodnicząca Forum Związków Zawodowych, a także wiceprzewodnicząca Rady Dialogu Społecznego napisała list do Andrzeja Dudy.
• Apeluje w nim o obecność prezydenta w konflikcie w Centrum Zdrowia Dziecka, co ma przełamać sytuację i skrócić strajk.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Strajk w Centrum Zdrowia Dziecka trwa. Dorota Gardias apeluje do Andrzeja Dudy

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

8 cze 2016 10:47


24 maja rozpoczął się strajk pielęgniarek w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka. Jak dotąd nie udało się znaleźć porozumienia pomiędzy pielęgniarkami a zarządem placówki.

Czytaj też: Wiceminister zdrowia przyjechał na negocjacje z pielęgniarkami i dyrekcją szpitala

Dorota Gardias, przewodnicząca Forum Związków Zawodowych i wiceprzewodnicząca Rady Dialogu Społecznego po dwóch tygodniach strajku zaapelowała do prezydenta Andrzeja Dudy, by ten przyspieszył zakończenie sporu i pojawił się w szpitalu.

- Uważam, że pańska instytucjonalna nieobecność w konflikcie w Centrum Zdrowia Dziecka niesie za sobą szkodliwe skutki - przede wszystkim przedłuża strajk, który jest kosztowny w każdym możliwym wymiarze - napisała w liście.

Jej zdaniem największy problem w CZD stanowi brak prawdziwego dialogu społecznego, a to właśnie prezydent jest jego patronem, co ma wynikać z ustawy o Radzie Dialogu Społecznego i z wizji prezydentury lansowanej w trakcie kampanii wyborczej.

Czytaj też: Strajk pielęgniarek może doprowadzić do likwidacji Centrum Zdrowia Dziecka?

- Pańskie zaangażowanie mogłoby doprowadzić do swoistego przełamania, tak bardzo potrzebnego wszystkim zaangażowanym w konflikt - zwróciła uwagę Dorota Gardias i przypomniała o spotkaniu prezydenta z pielęgniarkami w Krakowie.

Na koniec zaapelowała o refleksje i aktywną postawę w tej strategicznej dla systemu ochrony zdrowia konfrontacji. - Liczę, że 14 dni to wystarczająco długi czas, by zrozumieć, że interes pielęgniarki zawsze idzie w parze z interesem pacjentów - dodała.

Przypomnijmy, że w Centrum Zdrowia Dziecka pracuje ok. 800 pielęgniarek. Wiele wskazywało na to, że do podpisania porozumienia dojdzie we wtorek (7 czerwca), jednak tak się nie stało, ponieważ zarząd związku zawodowego pielęgniarek po raz kolejny wyszedł z nową propozycją porozumienia

Pełną treść listu znajdziecie poniżej.

Pobierz PLIKI DO POBRANIA

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.