Strajk Polaków w Londynie: Dobry pomysł czy nieakceptowalna akcja?

Londyńczycy są podzieleni ws. zapowiadanego na 20 sierpnia strajku Polaków, który - według pomysłodawców akcji - ma uzmysłowić Brytyjczykom, jak ważni dla tamtejszej gospodarki są imigranci pracujący na Wyspach.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Strajk Polaków w Londynie: Dobry pomysł czy nieakceptowalna akcja?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

19 sie 2015 12:02


PAP przeprowadziła wśród Londyńczyków sondę uliczną na temat strajku. "Pracuję na lotnisku Heathrow, myślę, że się dołączymy" - deklaruje mieszkająca w Londynie Polka. Wyraża jednak wątpliwość w to, czy akcja strajkowa dojdzie do skutku. "Nie wiem czy to wypali, bo dużo osób przyjechało tu pracować i boi się narazić, żeby pracodawca nie wyrzucił ich z pracy" - zauważa.

Imigranci gorzej traktowani od obywateli Anglii

"To bardzo dobry pomysł, pracowałam w hotelu i wiem, że Polki są bardzo źle traktowane przez wszystkich. Bardzo dobra akcja nagłaśniająca to, że imigranci nie są traktowani na równi z obywatelami Anglii" - dodaje inna.

Są też Polacy, którzy jako imigranci nie czują się dyskryminowani. "Nie czuję się dyskryminowany, robię swoje. Może ktoś się czuje dyskryminowany, mnie to zbytnio nie interesuje" - mówi jeden z rozmówców.

"Polacy, którzy wezmą udział w strajku nie będą mieli z tego żadnej korzyści, więc nie widzę sensu, żeby to robić" - podkreśla pytana o strajk Brytyjka. "Jeśli tak czujecie, jeśli to ma być przeciwko dyskryminacji, to czemu nie?" - odpowiada z kolei pytaniem na pytanie inny z mieszkańców Wysp.

Praca imigrantów nie jest doceniana

"Pokażmy Brytyjczykom, jak bardzo mylą się w swoich oskarżeniach względem imigrantów i jak bardzo nie doceniają naszego wkładu w rozwój brytyjskiej gospodarki! 20 sierpnia - zamiast do pracy - przyjdźmy wszyscy przed Parlament!" - zachęcają autorzy strony zatytułowanej "Strajk imigrantów w UK" na jednym z portali społecznościowych.

Pomysł strajku rzuciła czytelniczka "Polish Express". "Kiedyś w Ameryce, w latach 80. też tak psioczyli na imigrantów i jednego pięknego dnia nikt z imigrantów nie poszedł do pracy. Rezultat? Stanęło wszystko: metro, komunikacja, coffee shops. I przestali psioczyć! Pora na nas!" - napisała.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Popierający 2015-08-20 20:20:01

Pragnę podziękować tym którzy tam byli ( ja pracowałem ) ale następnym razem dołączę . Jeszcze raz wielkie DZIĘKUJĘ - bo to było i w mojej obronie .

EmiGrant 2015-08-20 18:50:10

Bylem, bardzo udany protest! Zainteresowanie mediow ogromne. Byly telewizje z calego swiata. Polscy protestujacy udzielili wywiadow w jezyku angielskim, niemieckim, rosyjskim i polskim. Jestem dumny z tych rodakow ktorzy byli pod parlamentem i dzis strajkuja lub oddaja krew. Szkoda tylko ze tzw. "polskie media" przeprowadzily zmasowana akcje propagandowa przeciw tej inicjatywie. Czyzby znowu wazniejszy okazal sie partykularny interes rzadzacej partii w okresie przedwyborczym niz interes Polski i Polakow? Wszyscy z ktorymi rozmawialem zrozuieli ze nagonka byla celowo zorganizowana bo polskiemu rzadowi jest nie na reke aby teraz przed wyborami naglasniane bylo ze Polakom w UK dzieje sie krzywda. Dzisiajsza akcja jest bez watpienia poczatkiem wielkiego ruchu, ktory doprowadzi pewnego dnia do takiego strajku, ktory odczuja bolesnie ludzie obecnie dyskryminujacy Polakow w UK.