Strajk personelu Lufthansy

Związek zawodowy Verdi zapowiedział na poniedziałek całodniowy strajk ostrzegawczy personelu naziemnego największych niemieckich linii lotniczych Lufthansa – informuje TVN24.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Strajk personelu Lufthansy

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/tvn24/PAP

19 kwi 2013 14:31


Verdi poinformował, że akcja protestacyjna obejmie osiem lotnisk, w tym największy niemiecki port lotniczy we Frankfurcie nad Menem.
Pracownicy Lufthansy w Hamburgu, Monachium, Stuttgarcie, Hanowerze, Duesseldorfie, Kolonii oraz Norderstedt przerwą pracę na cały dzień. W Berlinie i Norymberdze akcja protestacyjna ma potrwać tylko do popołudnia.

Akcja związkowców spowoduje straty w wysokości co najmniej kilkunastu milionów euro. Rzecznik Lufthansy Andreas Bartels uważa, że akcja na taką skalę jest "niewspółmierna do sytuacji", tym bardziej, że ustalone zostały terminy kolejnych negocjacji - informuje TVN24. W związku z tym przewoźnik rozważa możliwość podjęcia kroków prawnych.

Obecnie Verdi domaga się oprócz podwyżki płac o 5,2 proc., ochrony przed zwolnieniami oraz lepszych warunków dla uczniów przygotowujących się do podjęcia pracy w Lufthansie. Natomiast zarząd Lufthansy chce, by pracownicy zrezygnowali z podwyżek i zgodzili się na wydłużenie czasu pracy.

Kolejne negocjacje między Verdim, a zarządem Lufthansy są przewidziane na 29 i 30 kwietnia.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.