Strajk ostrzegawczy na lotniskach Berlina. Odwołano 210 lotów

• 210 lotów odwołano w czwartek (16 lutego) z powodu strajku ostrzegawczego personelu obsługi naziemnej na berlińskich lotniskach Tegel i Schoenefeld.
• Ruch samolotów został praktycznie sparaliżowany - oceniła spółka zarządzająca tymi portami lotniczymi.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Strajk ostrzegawczy na lotniskach Berlina. Odwołano 210 lotów

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JS

16 lut 2017 17:52


Akcja protestacyjna, w której uczestniczy większość załóg personelu obsługi naziemnej, trwa od godziny 16 i ma się zakończyć o godz. 22. Do udziału w strajku związek zawodowy Verdi wezwał ok. 2 tys. pracowników.

To kolejny strajk ostrzegawczy na lotniskach w Niemczech - w środę (15 lutego) po przerwaniu pracy przez pracowników obsługi naziemnej na kilku lotniskach, w tym w Berlinie, Hamburgu i Stuttgarcie, odwołano wiele lotów i nie uniknięto licznych opóźnień.

Powodem strajku jest spór dotyczący podwyżek wynagrodzeń, godzin pracy i możliwości awansowania. Kolejną rundę negocjacji zaplanowano na piątek. "Ostatni zbiorowy układ pracy został zawarty w 2013 roku, teraz mamy rok 2017" - mówił w środę negocjator z ramienia Verdi Enrico Ruemker.

Związek zawodowy domaga się m.in. podwyżki o jedno euro za godzinę dla pracowników zatrudnionych na rocznych kontraktach. Pracodawcy proponują obecnie stopniowe podwyżki we wszystkich przedziałach płac, ale w przypadku osób zatrudnionych na umowach czteroletnich. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.