PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Strajk nauczycieli. Ruszyły wypłaty ze społecznego funduszu strajkowego

W poniedziałek (8 lipca) rozpoczęły się wypłaty dla strajkujących w kwietniu nauczycieli i pracowników oświaty ze społecznego funduszu strajkowego "Wspieram nauczycieli".

  • Autor: PAP/KDS
  • 8 lip 2019 14:23
Strajk nauczycieli. Ruszyły wypłaty ze społecznego funduszu strajkowego
(fot.shutterstock.com)
REKLAMA
  • Na stronie internetowej ZNP opublikowany został komunikat w sprawie wypłat ze społecznego funduszu strajkowego "Wspieram nauczycieli".
  • Poinformowano w nim, że na koncie jest 8,6 mln zł (stan na 1 lipca 2019) oraz że napłynęło ponad 30 tys. wniosków z prośbą o pomoc materialną w związku z utraconymi dochodami z powodu uczestnictwa w kwietniowym strajku.
  • Podano także, że Społeczny Komitet "Wspieram Nauczycieli" zdecydował, że kwota wypłacana strajkującym wyniesie 500 zł brutto.

- Pierwsze wypłaty ze społecznego funduszu strajkowego dla nauczycieli i nauczycielek oraz innych pracowników oświaty, którzy mają dochody poniżej 1000 zł brutto na osobę w rodzinie, rozpoczną się 8 lipca 2019 r. - czytamy w komunikacie.

Wnioskujący/wnioskująca otrzyma zapomogę, jeśli: dochód na osobę mieści się w tej kwocie, wniosek spełnił kryteria formalne i zostały podane wszystkie wymagane informacje, jak np. dochód, podpis pod wnioskiem, a osoba wyraziła zgodę na przetwarzanie danych.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Społeczny Komitet zdecydował, że kolejno pieniądze dostaną osoby z dochodem do 1500 zł, 2000 zł itd. dopóki starczy pieniędzy.

Zgodnie z regulaminem, pomoc otrzymają nauczyciele i nauczycielki, a także inne osoby zatrudnione w szkołach, przedszkolach i innych placówkach oświatowych, które: brały udział w kwietniowym strajku przez minimum 9 dni, w dniu przystąpienia do strajku nie były członkami związku zawodowego, są w najtrudniejszej sytuacji materialnej. Komitet przyjął, że będzie wypłacać zapomogi zaczynając od tych, którzy mają najmniejsze dochody.

- Przelewy są realizowane, a to trwa (tylko bank może wykonać setki przelewów jednego dnia) - zaznaczono w komunikacie.

Poinformowano w nim także, że wnioski, które nie spełniły kryteriów formalnych, zostały odrzucone. Najczęstsze przyczyny odrzucenia wniosku ze względów formalnych to: brak podanej informacji o dochodzie, brak podpisu pod udzieleniem zgody na przetwarzanie danych osobowych, brak informacji o liczbie dni strajku lub czas trwania strajku krótszy niż 9 dni, brak potwierdzenia, że w dniu przystąpienia do strajku nie było się członkiem związku, przesłanie wniosku do Warszawy z pominięciem oddziału ZNP.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Strajk nauczycieli. Ruszyły wypłaty ze społecznego funduszu strajkowego

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA