Strajk milionów pracowników w Indiach

W środę (2 września) związek zawodowy All India Trade Union Congress związany z Partią Kongresową rozpoczął 24-godzinny strajk przeciw reformom gospodarczym. Wzięło w nim udział 150 mln osób z różnych sektorów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Strajk milionów pracowników w Indiach

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JP

3 wrz 2015 10:23


Nie ma jeszcze oficjalnych danych, który potwierdzałyby podawaną przez związkowców liczbę uczestników strajku, który podjęto między innymi w Delhi i Kalkucie.

Protest przeciw reformom, jakie forsuje premier Indii Narendra Modi z nacjonalistycznej Indyjskiej Partii Ludowej, zorganizowali związkowcy z 10 central związkowych i pracownicy wielu sektorów, a przede wszystkim bankowego, przemysłowego, budowlanego, górniczego i transportu - podaje indyjski anglojęzyczny dziennik "Hindustan Times".

Strajk częściowo sparaliżował transport i usługi bankowe w wielu regionach kraju.

Strajk przebiega spokojnie, z wyjątkiem kilku starć między protestującymi a policją w stanie Bengal Zachodni.

Reformy w kraju

Premier Modi chce przebudować kraj na wzór stanu Gudżaratu, którym rządził przez 12 lat i otworzyć Indie na inwestycje zagraniczne i wprowadzić je na ścieżkę szybkiego wzrostu.

Reformy, które forsuje, mają uelastycznić rynek pracy, uprościć i ujednolicić przepisy regulujące działalność przedsiębiorstw we wszystkich stanach Indii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.