Strajk marynarzy i kolejarzy w Grecji

Obsługujące greckie wyspy promy nie wypłynęły we wtorek z portów. Od rana trwa 24-godzinny strajk marynarzy, którzy protestują przeciwko oszczędnościom. Także pracownicy kolei państwowych wstrzymywali pracę, żeby zaprotestować przeciwko planowanym reformom.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Strajk marynarzy i kolejarzy w Grecji

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

16 kwi 2013 11:59


Z Pireusu, głównego greckiego portu handlowego, na Morze Jońskie i Egejskie nie wypłynął żaden prom - poinformowały media w Grecji.

Ponieważ na wyspach greckich nie ma lotnisk, to miejsca te zostały praktycznie odcięte na jeden dzień od świata - zauważa agencja dpa. Połączenia promowe mają zostać wznowione w środę rano.

Strajk nie dotyczy międzynarodowych połączeń promowych między Grecją a Włochami.

Marynarze protestują przeciwko złożonemu w parlamencie Grecji projektowi ustawy przewidującej redukcję liczebności załóg na statkach pływających pod grecką banderą. Marynarze obawiają się, że przepisy, oprócz zwolnień, spowodują wyraźne pogorszenie warunków pracy.

W godzinach wieczornych greckie koleje wstrzymają pracę na cztery godziny. Związek zawodowy pracowników kolei sprzeciwia się planom prywatyzacji państwowego przedsiębiorstwa kolejowego Trainose.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.