Strajk Lufthansy odwołany

Niemiecki związek zawodowy Cockpit odwołał zapowiedziany strajk pilotów, wyjaśniając, że dyrekcja towarzystwa Lufthansa złożyła mu nowe propozycje, które trzeba przedyskutować.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Strajk Lufthansy odwołany

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

16 wrz 2014 7:53


"Cockpit nie przeprowadzi strajku, który miał się odbyć 16 września" - napisano w oświadczeniu wydanym przez związek zawodowy.

Strajk miał objąć rozpoczynające się w godzinach 9-17 loty dalekodystansowe z Frankfurtu nad Menem, który jest największym portem lotniczym w Niemczech. Byłby to już czwarty strajk w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Czytaj też: Rozpoczął się tygodniowy strajk pilotów Air France

Powodem strajków jest spór płacowy. Cockpit domaga się, by Lufthansa utrzymała dotychczasowe zasady wypłacania pilotom świadczeń przedemerytalnych, z których zaczynają oni korzystać przeciętnie w wieku 59 lat, co pracodawca chce podnieść stopniowo do średnio 61 lat.

W ramach tej samej akcji protestacyjnej piloci Lufthansy oraz należących do niej tanich linii Germanwings strajkowali od początku sierpnia już trzy razy, co spowodowało odwołanie łącznie około 500 rejsów. Ostatni strajk odbył się 10 września w Monachium.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.