Strajk Lufthansy dotknął Polskę. Odwołanie lotów zmieni sytuację?

Lufthansa odwołała sześć połączeń z Polski oraz siedem do Polski. We wtorek natomiast z Polski odwołanych jest 18 lotów, a do Polski również 18 połączeń. To efekt strajku pilotów niemieckiego przewoźnika.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Strajk Lufthansy dotknął Polskę. Odwołanie lotów zmieni sytuację?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

20 paź 2014 17:42


Odwołane loty dotyczą połączeń pomiędzy miastami Warszawa, Kraków, Katowice, Gdańsk Poznań, a Frankfurtem i Monachium.

Przypomnijmy, że w poniedziałek rozpoczął się strajk pilotów Lufthansy. Protest potrwa do północy we wtorek i spowoduje zakłócenia 2150 rejsów i dotknie 200 tys. pasażerów. Aby złagodzić skutki strajku Lufthansa planuje uruchomić 700 lotów zastępczych.

Czytaj też: Ledwo skończył się strajk maszynistów, a już rozpoczyna się kolejny - pilotów Lufthansy

Obecny strajk to już dziewiąta od końca sierpnia akcja protestu w Lufthansie przeciwko planom zmiany warunków wcześniejszego przechodzenia na emeryturę. Związkowcy domagają się utrzymania dotychczasowych zasad wypłacania pilotom świadczeń przedemerytalnych, z których zaczynają korzystać przeciętnie w wieku 59 lat. Pracodawca chce natomiast stopniowo podnieść ten próg do średnio 61 lat.

Obowiązujące obecnie przepisy pozwalają pilotom największego niemieckiego przewoźnika na odejście z zawodu już w wieku 55 lat.

Czytaj też: Prezes Lufthansy przeprasza na Youtube. Linie lotnicze tracą miliony

Lufthansa wdraża program restrukturyzacji koncernu przewidujący między innymi drastyczne obniżenie kosztów. Sprawa dotyczy pilotów samej Lufthansy, jak również jej spółek córek: Lufthansa-Cargo i Germanwings.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.