Strajk imigrantów w Londynie: Polacy nie chcą protestować?

Coraz więcej środowisk polonijnych jest przeciwko protestowi imigrantów w Wielkiej Brytanii
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Strajk imigrantów w Londynie: Polacy nie chcą protestować?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

20 sie 2015 7:25


Dziś w Londynie ma się odbyć nieoficjalny protest imigrantów mieszkających i pracujących w Wielkiej Brytanii. Mają do nich dołączyć też Polacy. Ale coraz więcej środowisk polonijnych jest przeciw udziałowi w tej inicjatywie - pisze "Gazeta Polska Codziennie".

Jak odnotowuje "GPC", z dyskusji Polaków i komentarzy w mediach społecznościowych wynika, że do ostatniej chwili ludzie nie byli zdecydowani, co dziś zrobią.

Jan Żyliński, szlachcic polskiego pochodzenia i kandydat na burmistrza Londynu, nie opowiedział się po żadnej stronie. Wyraził jedynie pochwałę dla rosnącej aktywności polskiej społeczności - zauważa "Codzienna".

W grupie zagorzałych zwolenników protestu jest m.in. Joanna Sokalska z sieci polskich klinik Polmedics na Wyspach. W geście solidarności z uczestnikami czwartkowego strajku placówki firmy zostaną tego dnia zamknięte.

Zdecydowanie przeciwne inicjatywie jest zaś Zjednoczenie Polskie w Wielkiej Brytanii, federacja zrzeszająca ponad 60 organizacji polonijnych. Jej prezes Tadeusz Stenzel zaznaczył w wydanym w środę oświadczeniu, że protest może zaszkodzić polskim pracownikom - relacjonuje "GPC".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

szemo.w 2015-08-21 15:20:48

co za idiota wymysla jakis strajk pewnie jakis pismak ktory w zyciu nie pracowal jak ci sie nie podoba to jedz gdzie indziej bo juz wymyslacie jak muzulmanie srac sie o wszystko .