Strajk górników, likwidacja kopalń: najnowsze wiadomości

Kompania Węglowa, Jastrzębska Spółka Węglowa, górnictwo, energetyka: Tutaj przeczytasz naszą relację na żywo na temat planów rządu dotyczących restrukturyzacji górnictwa, strajków górników i kolejnych kroków podejmowanych przez obie strony.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Strajk górników, likwidacja kopalń: najnowsze wiadomości

PODZIEL SIĘ


Autor: PulsHR.pl

18 sty 2015 12:13


To już koniec naszej relacji, ale nadal będziemy monitorować dla was to, co dzieje się w branży górniczej w naszych stałych rubrykach "Przemysł" i "Związki Zawodowe".

Nd., 12:25: Dominik Kolorz, szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności o podpisaniu porozumienia Międzyzakładowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego ze stroną rządową.

 

Nd., 12: 11:  Na wnp.pl możecie znaleźć treść porozumienia zawartego wczoraj między przedstawicielami rządu i stroną związkową.

Nd., 12:10: - Wszystkie kopalnie zostały uratowane. Wszyscy pracownicy - bowiem te gwarancje obejmują dół, przeróbkę i powierzchnię - mają gwarancje pracy, gdyby te procesy inwestorskie się nie powiodły. Oczywiście jeśli ktoś będzie chciał, to będzie mógł skorzystać z programu osłonowego na zasadzie dobrowolności - komentuje dla Wnp.pl Bogusław Ziętek, przewodniczący Sierpnia 80.

fot. PTWP (Andrzej Wawok) fot. PTWP (Andrzej Wawok)

Nd., 12:07: Zgodnie z porozumieniem, nie dojdzie do planowanej likwidacji kopalń Kompanii Węglowej, zamiast tego będą restrukturyzowane a niektóre uprzednio podzielone. Część z nich ma przejść, jak powiedział szef śląsko-dąbrowskiej "S" Dominik Kolorz, "głęboki proces naprawczy" w Spółce Restrukturyzacji Kopalń (SRK), by potem trafić do inwestorów - informuje PAP.

Zgodnie z porozumieniem do procesu naprawczego w SRK zostaną przekazane kopalnie: Piekary, ruch Centrum (część kopalni Bobrek-Centrum), ruch Makoszowy (część kopalni Sośnica-Makoszowy) oraz Brzeszcze. Reszta zakładów trafi do nowego podmiotu, tzw. Nowej Kompanii Węglowej.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

6 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

slonzok 2015-02-09 15:04:08

Ja do Szopena - odpowiedz. Chlopie byles na 800 oder 1000 m pod ziemia ? Zjedz szola na dol to w portki narobisz , a jakbys musial 7 godzin na dole zapieprzac to bys wiedzial za co gornicy powinni dostac te 13 i 14. Zrob se wycieczke do takiej kopalni dla turystow to sie dowiesz prawdy i nie bedziesz pisal bzdur.

slonzok 2015-02-09 14:58:41

Czy powtorzy sie "WUJEK" z 1981 roku? No nareszcie jest demokracja w POLSCE ale problemy jakie byly za Komuny takie sa teraz.Kto rzadzi ma wladze.Gornicy w 81 roku zostali spacyfikowani i pomordowani bo walczyli o swoje.Teraz tez walcza o swoje ,czyli nic sie nie zmienilo .Czy za Komuny czy teraz gornicy musza walczyc o swoj byt.Prezes sobie forse skrobie i czeka na dezycje aby z rzadu (ktory jest wlascicielem) Ktos Go wyrzucil ze stanowiska. Za komuny wywiezli by Go na taczce i juz.Milionowe straty dziennie dlatego tylko ze On nie chce odejsc , a moze dac Mu jeszcze wyzsze stanowisko co ? Byl taki film za Komuny- Poszukiwany Poszukiwana-trzeba popatrzec , tam byl dyrektor z zawodu ??? Teraz tez chodzi tylko o kase.A gornicy stojcie sobie na mrozie ,moze Ktos sie ruszy a moze i nie. Prawda jest jedna, z gornikami niech nie zaczynaja ,bo moze to miec bardzo zly koniec.Slask to nie Gorole, tam jest jeszcze to brakuje innym w Polsce.Jesli Slask stanie to pozal sie Panie Boze. Odbije sie to nie tylko w Warszawie ale takze tam ,gdzie sie te unijna polityke robi (Oni tam robia z ludzi idiotow)Ta polityka doprowadza ( i doprowadzila juz) w wielu krajach do nedzy ,strajkow,bezrobocia i biedy.Walczyli o demokracje , ale czy o taka ?

hammer 2015-01-31 16:19:24

Te strajki chyba nie wiele dają, bo i na portalu gowork.pl/opinie_czytaj,56162 górnicy pisza, że wcale nie sa do nich chętni, dziwna sprawa.