Strajk górników 1 października? Związkowcy ogłosili gotowość

Jak zapowiadaliśmy, we wtorek (25 sierpnia) odbyło się w Katowicach posiedzenie Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego w górnictwie. Postanowienia? Związkowcy dają rządowi czas na realizację postanowień z porozumienia zawartego w styczniu, do końca września.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Strajk górników 1 października? Związkowcy ogłosili gotowość

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

25 sie 2015 12:43


Jak dowiedział się portal wnp.pl, już w poniedziałek (7 września) zostaną przeprowadzone masówki informacyjne dla załóg górniczych w śląskich spółkach węglowych.

Czytaj też: Górnicy tracą cierpliwość. Wznowią akcję protestacyjno-strajkową?

- Nasza ocena jest jednoznaczna - przyznaje w rozmowie z portalem wnp.pl Bogusław Ziętek, przewodniczący Sierpnia 80. - Rząd nie realizuje porozumienia zawartego w styczniu br. Najdobitniej widać to na przykładzie kopalni Brzeszcze. Jej kwestia miała być załatwiona do września tego roku, a nie jest. Ostatnie doniesienia, które do nas docierają, świadczą również o tym, że może nie powstać Nowa Kompania Węglowa w terminie określonym w porozumieniu. Czujemy się oszukani, nie tylko jako górnicy i związkowcy, ale również jako przedstawiciele społeczności całego Śląska, któremu obiecano decyzje i działania. Dotyczy to między innymi tzw. Programu dla Śląska. Z dniem dzisiejszym ogłoszona została gotowość strajkowa z datą na 1 października - podkreśla Bogusław Ziętek.

Czytaj całość na wnp.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.