Strajk generalny w Centrum Zdrowia Dziecka. Pielęgniarki odejdą od łóżek małych pacjentów

W poniedziałek (23 maja) fiaskiem zakończyły się negocjacje płacowe pielęgniarek z dyrekcją Centrum Zdrowia Dziecka. We wtorek (24 maja) rozpocznie się strajk generalny.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Strajk generalny w Centrum Zdrowia Dziecka. Pielęgniarki odejdą od łóżek małych pacjentów

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

23 maj 2016 22:11


Pielęgniarki z Centrum Zdrowia Dziecka domagają się obiecanych w zeszłym roku podwyżek o 400 zł. Do tej pory dostały tylko część tych pieniędzy. Jak informuje TVN24, po fiasku negocjacji w poniedziałek (23 maja), pielęgniarki ogłosiły strajk generalny. Ten rozpocznie się we wtorek rano (24 maja) i będzie trwał do odwołania.

Na każdym oddziale pozostanie tylko jedna pielęgniarka, a w szpitalu będą wykonywane tylko zabiegi nagłe, planowane operacje zostały odwołane. Odwołane też zostaną badania diagnostyczne.

Ze strajku zostaną wyłączone tylko oddziały: intensywnej terapii, patologii noworodka i blok operacyjny.

Zdaniem lekarzy sytuacja jest bardzo poważna i zagraża zdrowiu i życiu małych pacjentów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

ania 2016-05-24 00:19:56

Oczywiście, że sytuacja jest bardzo poważna bo szpital bez pielęgniarek nie może istnieć i dlatego w przypadku ich braku trzeba odwołać wszystkie zabiegi. Może wkońcu nasze władze się obudzą, dostrzegą jak ważna jest praca pielęgniarki i zapewnią nam odpowiednią do ogromnej odpowiedzialności płacę i godne warunki pracy. Życzę wszystkiego najlepszego paniom pielęgniarkom z CZD i nie poddawajcie się!