PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Spór zbiorowy w KGHM zakończony. Zarząd zawarł porozumienie ze związkowcami

  • Autor: PAP/JS
  • 17 sie 2017 19:58

Zarząd KGHM Polska Miedź S.A. i Związek Zawodowy Pracowników Przemysłu Miedziowego zawarły porozumienie, które kończy trwający od 11 kwietnia br. spór zbiorowy – poinformowały służby prasowe kombinatu.

Spór zbiorowy w KGHM zakończony. Zarząd zawarł porozumienie ze związkowcami
Adobe Stock
REKLAMA

"Podpisane porozumienie kończy wielomiesięczne, trudne rozmowy, które umożliwiły uzyskać satysfakcjonujący dla obu stron kompromis. Chciałbym podziękować naszym partnerom społecznym za profesjonalizm i zaangażowanie. Wypracowaliśmy rozwiązania, które pozwalają z optymizmem patrzeć na przyszłość KGHM. Dialog ze stroną społeczną jest jednym z priorytetów dla władz spółki" - powiedział cytowany w komunikacie Andrzej Zbróg, dyrektor naczelny ds. zarządzania strategicznego, KGHM Polska Miedź S.A.

Jak podano, Związek Zawodowy Pracowników Przemysłu Miedziowego i pracodawca uzgodniły, że w I kwartale 2018 r. strony ZUZP (Zakładowego Układu Zbiorowego Pracowników) podejmą rokowania w celu wypracowania sposobu zminimalizowania negatywnych skutków wynikających z funkcjonowania podatku od wydobycia niektórych kopalin oraz zamrożenia podstawowego odpisu na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Pozostałe zapisy porozumienia dotyczą między innymi przeszeregowań pracowników, uporządkowania systemu premiowego oraz potencjalnej możliwości rozszerzania Pracowniczego Programu Emerytalnego na spółki Grupy Kapitałowej KGHM" - napisano w komunikacie.

W toczącym się od kwietnia sporze zbiorowym związkowcy domagali się m.in. wypłaty jednorazowej premii wyrównawczej za ubiegły rok w kwocie 2 tys. zł oraz dokonania dodatkowego odpisu na ZFŚS w kwocie 500 zł na pracownika. ZZPPM domagał się również likwidacji tzw. premii motywacyjnej i wprowadzenia tych kwot do stawek płac zasadniczych dla "motywowanych" taką premią pracowników.

 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Spór zbiorowy w KGHM zakończony. Zarząd zawarł porozumienie ze związkowcami

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA