PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Spółki skarbu państwa do weryfikacji. Związek domaga się audytu

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 17 paź 2019 16:45

Związek Zawodowy Związkowa Alternatywa domaga się przeprowadzenia po wyborach audytu przestrzegania praw pracowniczych i weryfikacji kadr zarządzających w spółkach skarbu państwa i przedsiębiorstwach państwowych.

Spółki skarbu państwa do weryfikacji. Związek domaga się audytu
Apelujemy do nowo wybranych posłów i posłanek o zajęcie się nieprawidłowościami w spółkach znajdujących się pod nadzorem państwa - pisze Szumlewicz. Fot. shutterstock
REKLAMA

- Apelujemy do nowo wybranych posłów i posłanek o zajęcie się nieprawidłowościami w spółkach znajdujących się pod nadzorem państwa. W ciągu ostatnich kilku miesięcy mieliśmy do czynienia z mnóstwem patologii, na które władze centralne nie reagowały, a wręcz ukrywały je - w komunikacie przesłanym do mediów pisze Piotr Szumlewicz, przewodniczący Związku Zawodowego Związkowa Alternatywa.

Chodzi mu o audyt dotyczący zawierania z pracownikami umów niestandardowych i wyeliminowania w spółkach skarbu państwa i instytucjach publicznych wszystkich umów śmieciowych, które zgodnie z prawem powinny być etatami.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj więcej: Zatrudnienie w spółkach skarbu państwa [RAPORT]

- Oczekujemy też konsekwencji dyscyplinarnych wobec wszystkich członków zarządu spółek skarbu państwa i instytucji państwowych, którzy zatrudniali pracowników niezgodnie z prawem pracy. W wielu firmach nadzorowanych przez państwo na masową skalę są zatrudniani pracownicy w ramach umów cywilno-prawnych, choć są spełnione wszystkie warunki pracy etatowej. Wielokrotnie wysyłaliśmy pisma w tej sprawie do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Infrastruktury, a niekiedy też do Prezesa Rady Ministrów - wskazuje Szumlewicz.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Spółki skarbu państwa do weryfikacji. Związek domaga się audytu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA