PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Solidarność w PGG: Kwestie płacowe do dyskusji z zarządem

Dziewiątego maja przedstawiciele Solidarności z Polskiej Grupy Górniczej i włączonego do niej Katowickiego Holdingu Węglowego podpisali porozumienie pozwalające na formalne scalenie obu organizacji.

Solidarność w PGG: Kwestie płacowe do dyskusji z zarządem
Kwestie płacowe, wskazuje Solidarność PGG, zdominują kolejne spotkania strony związkowej z zarządem spółki Fot. PTWP (Krzysztof Kusz)
REKLAMA

Skupiająca trzynaście tysięcy członków Zakładowa Organizacja Koordynacyjna NSZZ Solidarność PGG Sp. z o.o. stała się najliczniejszą strukturą zakładową największego związku zawodowego w kraju.

Kwestie płacowe, wskazuje Solidarność PGG, zdominują kolejne spotkania strony związkowej z zarządem spółki, bowiem ubiegłoroczne cięcia w wynagrodzeniach sprawiły, że największa polska spółka węglowa przestała już być atrakcyjnym miejscem pracy.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Jeśli nie zaczniemy rozmawiać o płacach, jeśli nie nastąpi realny wzrost wynagrodzeń pracowników PGG, nie powinniśmy liczyć na to, że młodzi ludzie przyjdą do pracy w górnictwie. Ten problem jest już bardzo zauważalny. Sporo ludzi młodych po prostu odchodzi z górnictwa. Ci, którzy chcą sobie zostawić "furtkę", idą na urlopy bezpłatne, ale tylko po to, by szukać sobie innego zajęcia - czasami już do pracy w kopalni nie wracają. Oni wszyscy muszą z czegoś spłacić zaciągnięte kredyty czy rachunki bieżące i mieć z czego żyć. Ten problem na pewno trzeba rozwiązać - zaznaczył Bogusław Hutek, cytowany przez Solidarność Górniczą.

Czytaj więcej tutaj. 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (4)

Do artykułu: Solidarność w PGG: Kwestie płacowe do dyskusji z zarządem

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • adiQ 2017-05-15 13:01:56

  Wiadomo, ze zwachole beda chcieli 14 bo im to zawsze malo i chca pierwsi do koryta sie dopachac

 • hadasz 2017-05-15 12:44:49

  takie zmiany są konieczne jeżeli chcemy, zeby górnictwo dalej było rentowne

 • giżycki 2017-05-15 12:20:42

  poska weglem stoi i stac bedzie, kopalnie maja przyszłosc tylko trzeba je wpierw uzdrowic, dobrze ze ministerstwo energii wreszcie zajeło sie tematem naszych kopalń

 • damin 2017-05-15 11:25:20

  bardzo dobrze, że górnictwo zostanie odratowane, nie mozemy porzucic tak ważnej gałeźi naszego przemysłu. Polska w miksie energetycznym i tak będzie mieć przynajmniej 60% energii z węgla, wiec na najbliższe 20 lat będzie nam nasze wydobycie bardzo potrzebne.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA