×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

"Solidarność" OLPP ws. połączenia z PERN chce jako mediatora ministra energii

  • Autor: PAP/JS
  • 15 wrz 2017 21:51

„Solidarność” spółki Operator Logistyczny Paliw Płynnych (OLPP) wystąpiła do ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego o objęcie funkcji mediatora w prowadzonym od lipca sporze zbiorowym w sprawie połączenia z PERN i warunków zatrudnienia pracowników.

"Solidarność" OLPP ws. połączenia z PERN chce jako mediatora ministra energii
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

"Solidarność" z OLPP poinformowała o możliwości zaskarżenia przez związek uchwał korporacyjnych w sprawie połączenia z PERN, oraz przeprowadzenia referendum strajkowego.

"NSZZ Solidarność wystąpiła z prośbą do ministra energii pana Krzysztofa Tchórzewskiego - jako osoby zaufania publicznego - o przyjęcie funkcji mediatora w prowadzonym wielozakładowym sporze zbiorowym, gdyż tylko autorytet jego osoby może doprowadzić do porozumienia z zarządem PERN" - podkreślono w stanowisku podpisanym przez przewodniczącą związku w OLPP Justynę Haładaj oraz szefa Krajowej Sekcji Przemysłu Naftowego NSZZ "Solidarność" Henryka Kleczkowskiego.

W przekazanym piśmie "Solidarność" z OLPP zapowiedziała, że jeżeli do 28 września nie zostanie dokonane uzgodnienie, które zakończy spór zbiorowy, to "wobec braku woli podpisania porozumienia po stronie zarządu PERN związek "zmuszony będzie zaskarżyć uchwały połączeniowe PERN i OLPP".

"Powodem zaskarżenia jest nie tylko troska o trwałość zatrudnienia pracowników w połączonej firmie, ale również obawa o prawidłowość prowadzonego procesu połączenia i realne obawy, dotyczące możliwości zabezpieczenia po dniu 1 stycznia 2018 r. dostarczania paliw odbiorcom oraz wypełniania funkcji strategicznych rezerw paliw przez połączony OLPP z PERN" - argumentuje w swoim stanowisku "Solidarność" z OLPP.

Związek przypomniał m.in., iż domaga się podpisania porozumienia transferowego, które "w sposób realny daje gwarancje trwałości pracy oraz rozwoju zawodowego pracowników, zabezpiecza liczbę etatów i gwarancje pracy". "Wielozakładowy spór zbiorowy w grupie kapitałowej PERN przechodzi w fazę mediacji wobec braku możliwości porozumienia z zarządem PERN, w związku z powyższym zachodzi konieczność przeprowadzenia referendum strajkowego" - zaznaczono w stanowisku "Solidarności" z OLPP.

PERN ogłosił połączenie z OLPP, jako spółką przejmowaną, w lutym tego roku. Proces ten ma zostać sfinalizowany z początkiem stycznia 2018 r.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: "Solidarność" OLPP ws. połączenia z PERN chce jako mediatora ministra energii

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA