×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Solidarność nie wejdzie w skład rządowego zespołu ds. służby zdrowia

  • Autor: PAP/JS
  • 16 paź 2017 23:26

"Solidarność", jako związek zawodowy nie wejdzie w skład, powoływanego przez MZ, zespołu ds. finansowania służby zdrowia; właściwym podmiotem do rozwiązania problemu protestujących lekarzy rezydentów jest Rada Dialogu Społecznego - powiedział przewodniczący "S" Piotr Duda.

Solidarność nie wejdzie w skład rządowego zespołu ds. służby zdrowia
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Zarządzenie ws. powołania zespołu do spraw systemowych rozwiązań finansowych w ochronie zdrowia, przyszłości kadr medycznych i sposobu ich wynagradzania podpisał w poniedziałek (16 października) minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Powołanie zespołu zapowiedziała po spotkaniu z rezydentami premier Beata Szydło, która zaprosiła protestujących medyków do wspólnych prac nad ich postulatami. Pierwsze spotkanie zespołu zaplanowano na piątek w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog".

Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność "Solidarność" Piotr Duda podkreślił w TVP Info, że "jedynym podmiotem i platformą" do rozwiązania problemów w związku z protestem lekarzy rezydentów jest Rada Dialogu Społecznego (RDS). "Dzisiaj z tego miejsca mogę oświadczyć, że Solidarność, jako związek zawodowy nie wejdzie w skład zespołu, który powołuje pan minister Radziwiłł" - zapowiedział.

Zdaniem Dudy, RDS jest jedynym reprezentatywnym forum choćby dlatego, że ze strony rządu w jej skład wchodzą wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki, minister zdrowia Konstanty Radziwiłł oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. "Doprosić lekarzy rezydentów i do roboty, i rozmawiamy" - podkreślił lider "S".

Zaznaczył, że "Solidarność" opowiada się za podwyższeniem wynagrodzenia w służbie zdrowia zarówno dla pracowników medycznych, jak i niemedycznych. Jego zdaniem, "podwyżki należą się wszystkim".

 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Solidarność nie wejdzie w skład rządowego zespołu ds. służby zdrowia

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA