PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Solidarność będzie współpracować z ukraińskimi związkowcami

  • Autor: PAP/JP
  • 8 lip 2022 15:06

Memorandum o współpracy podpisali liderzy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność" i Konfederacji Wolnych Związków Zawodowych Ukrainy. To jeden z punktów wizyty przewodniczącego NSZZ "S" Piotra Dudy w Ukrainie.

Solidarność będzie współpracować z ukraińskimi związkowcami
Solidarność będzie współpracować z ukraińskimi związkowcami (fot. PTWP)
REKLAMA
  • Jak czytamy w memorandum, "sytuacja Europy i świata zmieniła się radykalnie po 24 lutego 2022 r., kiedy haniebny atak wojsk Federacji Rosyjskiej na niezawisłą Ukrainę zburzył pokój i zagroził stabilności i bezpieczeństwu milionów ludzi".
  • Liderzy związków wzywają całą międzynarodową społeczność związkową do okazania solidarności i udzielenia wszelkiego wsparcia dla walczącej Ukrainy, dla Ukrainy broniącej podstawowych europejskich i cywilizacyjnych wartości w imieniu wszystkich krajów Europy.
  • Deklarują też "ścisłą współpracę w procesie integracji europejskiej Ukrainy, w ramach wszelkich programów i projektów politycznych i rozwojowych, jakie będą tworzone na drodze pełnej integracji Ukrainy ze zjednoczoną Europą".

Piotr Duda przebywa w Ukrainie od czwartku. Plan wizyty obejmuje m.in. rozmowy o związkowej współpracy, wspieraniu dążeń Ukrainy do integracji europejskiej, a także o pomocy w integracji uchodźców ukraińskich na polskim rynku pracy.

W piątek delegacja Solidarności pojechała z wizytą do kijowskiego Szpitala Dziecięcego nr 9. "Brakuje dosłownie wszystkiego. Przekazaliśmy transport mleka w proszku bez laktozy, o który szpital bardzo prosił" - poinformował szef Związku Piotr Duda.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Po pobycie w szpitalu odbyło się spotkanie z przedstawicielami Konfederacji Wolnych Związków Zawodowych Ukrainy (KVPU). Szefowie związków Piotr Duda i Michaił Wołyniec podpisali memorandum o współpracy polskiej i ukraińskiej centrali związkowej.

Jak czytamy w memorandum, "sytuacja Europy i świata zmieniła się radykalnie po 24 lutego 2022 r., kiedy haniebny atak wojsk Federacji Rosyjskiej na niezawisłą Ukrainę zburzył pokój i zagroził stabilności i bezpieczeństwu milionów ludzi".

Liderzy związków wzywają całą międzynarodową społeczność związkową do okazania solidarności i udzielenia wszelkiego wsparcia dla walczącej Ukrainy, dla Ukrainy broniącej podstawowych europejskich i cywilizacyjnych wartości w imieniu wszystkich krajów Europy.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Solidarność będzie współpracować z ukraińskimi związkowcami

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA