×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Solaris: Mimo strajku wszystkie zakłady działają

  • Autor: PAP/AT
  • 26 sty 2022 20:12

Od początku tygodnia, mimo utrudnień, wszystkie nasze zakłady kontynuują pracę, powstają nowe autobusy – poinformował rzecznik spółki Solaris Bus & Coach Mateusz Figaszewski. W zakładach wielkopolskiego producenta pojazdów komunikacji publicznej trwa strajk generalny.

Solaris: Mimo strajku wszystkie zakłady działają
Strajkujący domagają się wzrostu wynagrodzenia w wysokości 800 zł brutto dla każdego pracownika (fot. PAP/Bartosz Jankowski)
REKLAMA

Strajkujący domagają się wzrostu wynagrodzenia w wysokości 800 zł brutto dla każdego pracownika. Organizatorami trwającego od poniedziałku strajku są Solidarność i OPZZ "Konfederacja Pracy".

"Wbrew przekazywanym informacjom, od początku tygodnia wszystkie nasze zakłady kontynuują, z mniejszymi lub większymi utrudnieniami, swoją pracę. We wtorek wykonaliśmy trzy z ośmiu zaplanowanych autobusów. Odbiory pojazdów, przy współudziale naszych klientów, prowadzone są zgodnie z planem" - powiedział Mateusz Figaszewski.

W poniedziałek w zakładach spółki wykonano cztery z ośmiu zaplanowanych autobusów.

Według rzecznika, w środę do pracy przystąpiło więcej pracowników niż przez pierwsze dwa dni strajku. "W skali całej firmy udział w proteście zadeklarowało 25 proc. zatrudnionych. W obszarach bezpośrednio produkcyjnych ten wskaźnik wynosi 39 proc." - poinformował Figaszewski.

W środę przewodniczący wielkopolskiej Solidarności Jarosław Lange poinformował, że w najbliższy poniedziałek, w ramach wsparcia strajkujących pracowników Solaris Bus & Coach, przed siedzibą firmy ma się odbyć ogólnopolska pikieta związkowców. "Na tę pikietę zapraszam wszystkie struktury związkowe i członków Solidarności oraz członków Konfederacji Pracy" - powiedział.

Władze spółki przypomniały w środę, że strajkujący pracownicy tracą prawo do wynagrodzenia za czas strajku. "Apelujemy do liderów związków zawodowych o potwierdzenie, poprzez zawarcie porozumienia, wprowadzonych już podwyżek i zakończenie strajku oraz sporu zbiorowego" - podkreśliła spółka.

14 stycznia wszyscy pracownicy firmy otrzymali podwyżki w wysokości 5 proc. wynagrodzenia. Ponadto grupa około 800 pracowników bezpośrednio produkcyjnych otrzymała dodatkową podwyżkę.

We wtorek z protestującymi w zakładzie w podpoznańskim Bolechowie spotkał się wiceprzewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" Tadeusz Majchrowicz, który zapewnił członków związku, że będą oni mogli liczyć na wsparcie z funduszu strajkowego. W Internecie prowadzona jest także zbiórka na rzecz strajkujących - niezależnie od tego, do jakiego związku należą.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Solaris: Mimo strajku wszystkie zakłady działają
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA