Słowaccy nauczyciele domagają się wyższych płac

• Słowaccy nauczyciele wyszli na ulice. W ramach strajku zamknięto około 300 szkół.
• Ze strajku zrezygnował największy w branży pedagogicznej Związek Zawodowy Pracowników Oświaty i Nauki na Słowacji.
• Słowacki rząd nie jest w stanie spełnić wysuwanych przez nauczycieli postulatów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Słowaccy nauczyciele domagają się wyższych płac

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

25 sty 2016 13:46


Strajk oficjalnie rozpoczęto przed południem, kiedy to setki pedagogów zgromadziły się na demonstracji w Bratysławie. ISU twierdzi, że protest popiera 11,5 tys. nauczycieli z ponad 730 szkół.

Według kierującej obecnym protestem Inicjatywy Nauczycieli Słowackich (ISU) w następstwie strajku zostało w poniedziałek zamkniętych około 300 szkół, nie licząc tych, które funkcjonują w ograniczonym trybie. Na Słowacji jest łącznie 5 900 szkół zatrudniających 89 tys. nauczycieli.

Do strajku nie przyłączył się największy w branży pedagogicznej Związek Zawodowy Pracowników Oświaty i Nauki na Słowacji, który podobną akcję zorganizował ponad trzy lata temu. Związki zawodowe przerwały jesienią 2012 roku swój strajk bez uzyskania zgody władz na wszystkie stawiane im postulaty. Liczba uczestniczących w strajku szkół malała wtedy z dnia na dzień.

Premier Słowacji Robert Fico oświadczył pod koniec ubiegłego tygodnia, że jego rząd przed marcowymi wyborami parlamentarnymi nie spełni wysuwanych przez nauczycieli postulatów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.