Śląsk: Związkowcy negocjują specjalny dodatek dla policjantów

300 złotych specjalnego dodatku za służbę na terenie śląsko-zagłębiowskiej metropolii chcą wynegocjować dla policjantów związkowcy - informuje Dziennik Zachodni.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Śląsk: Związkowcy negocjują specjalny dodatek dla policjantów

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSamorzadowy.pl

www.portalsamorzadowy.pl

19 kwi 2017 16:43


• Sejm przyjął ustawę metropolitalną dla woj. śląskiego (9 marca). Zgodnie z planami metropolia w woj. śląskim powstać na jej gruncie 1 lipca 2017 r., a zacząć działać 1 stycznia 2018 r.

• Podwyżki mają wynikać z dodatkowych obowiązków nałożonych na policjantów.

Podwyżki zaproponował Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa śląskiego.

Zdaniem Zarządu charakterystyka regionu śląskiego bezpośrednio przekłada się na warunki zapewnienia bezpieczeństwa jego mieszkańców oraz specyfikę pełnienia służby.

Zdaniem Michała Szczęśniaka, przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. śląskiego, ta charakterystyka regionu, wynika m.in. z jego uprzemysłowienia.

Pomysł poparł już przewodniczący ZG NSZZ Policjantów, Rafał Jankowski.

– Sam fakt funkcjonowania na terenie województwa śląskiego ponad 500 klubów sportowych, w tym kilkunastu w najwyższych klasach rozgrywkowych, generuje wiele dodatkowych zadań i obowiązków, np. w postaci braku wolnych weekendów. Dlatego z zainteresowaniem i wsparciem odnoszę się do inicjatywy śląskich policjantów. Jednocześnie deklaruję, że będę wspierał inicjatywy mające na celu poprawę warunków pełnienia służby oraz wynagrodzenia za nią – dodaje Rafał Jankowski.

Czytaj więcej tutaj. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.