PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

"Skandaliczna" propozycja rządu. Będą protesty

  • km
  • 5 lip 2022 9:22

4 lipca odbyły się konsultacje Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych z przewodniczącymi organizacji związkowych działających w sferze finansów publicznych. Zdaniem związkowców propozycja rządu dotycząca podwyżek w budżetówce jest nie do zaakceptowania.

"Skandaliczna" propozycja rządu. Będą protesty
Związkowcy chcą podwyżki wynagrodzeń o 20 proc. (fot. Pixabay)
REKLAMA

Zaproponowana przez rząd podwyżka wynagrodzeń w wysokości 7,8 proc. zdaniem OPZZ jest „skandaliczna i daleko niewystarczająca dla wyrównania straty związanej
z galopująca inflacją. W praktyce spowoduje to obniżenie siły nabywczej otrzymywanych wynagrodzeń”. W związku z tym związkowcy postulują o podwyżkę wynagrodzeń o 20 proc.

Czytaj też: PO chce 20-proc. podwyżki dla budżetówki

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

 - Poziom inflacji w Polsce osiągnął już niespotykaną wysokość 15,6 proc. W praktyce powoduje to masowe ubożenie Polaków. W ocenie OPZZ tylko zdecydowane działania rządu mogą uchronić miliony obywateli Polski przed wejściem w ubóstwo. Jednym z postulatów OPZZ jest wzrost wynagrodzeń pracowników sfery finansów publicznych o 20 proc. Postrzegamy to jako bezwzględne minimum, dla uchronienia przed negatywnymi skutkami obecnego kryzysu – piszą związkowcy.

Czytaj też: Budżetówka ucieka do prywatnych firm, ale czeka ją twarde lądowanie

Organizacje związkowe zrzeszone w OPZZ rozpoczynają akcje protestacyjne. Pierwszym jej krokiem będą pikiety pod urzędami wojewódzkimi 23 i 30 lipca. W sierpniu odbędą się akcje protestacyjne w Warszawie. „Jeśli rząd nie zmieni swojego stanowiska wobec planowanego wskaźnika wzrostu wynagrodzeń, Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych podejmie dalsze ogólnopolskie akcje protestacyjne” – informują związkowcy.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: "Skandaliczna" propozycja rządu. Będą protesty

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Zeghar 2022-07-05 16:21:59

    Trzeba było protestować jak im Tusk na kilka lat zamroził stawki. Teraz to nie mają żadnej wiarygodności.

  • Adrian 2022-07-05 11:19:08

    Skandaliczne są małe rozumni budżetówki. Cały myk z inflacją polega na tym aby rząd zrolował dług. Więc siłą rzeczy chodzi o to żeby wydatki rządowe na pensje budżetówki oraz emerytury nie goniły inflacji lecz były znacznie mniejsze aby realne wydatki na te cele spadały. Oczywiście gdyby rząd był uczciwym pracodawcą to powinien ewentualnie zapromować redukcję zatrudnienia za podwyżki dla pozostałych. A gdyby rząd był mądry to by wszystko z wyjątkiem wojska i policji sprywatyzował i nie musiałby być więcej stroną w rozmowach i fochach płacowych.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA