Sierpień 80 chce wesprzeć związkowców po akcji w Lidlu

Jeśli dojdzie do zwolnienia związkowców w sieci handlowej Lidl, to włączymy się we wspólne działania z "Solidarnością" przeciwko antyzwiązkowym szykanom - zapowiedział właśnie Wolny Związek Zawodowy "Sierpień 80". To reakcja na zapowiedź rozwiązania umów o pracę liderom NSZZ "Solidarność" przez szefostwo Lidla.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Sierpień 80 chce wesprzeć związkowców po akcji w Lidlu

PODZIEL SIĘ


Autor: DlaHandlu.pl

dlahandlu.pl

19 gru 2013 11:17


18 grudnia w kilku miastach Polski odbył się protest przeciwko coraz gorszym warunkom pracy oraz nieprzestrzeganiu praw pracowniczych i związkowych w Lidlu. Związkowcy płacili groszówkami, paraliżując funkcjonowanie sklepów. Po zakończeniu akcji, w mediach pojawiły się informacje, że władze tej sieci handlowej przygotowały wypowiedzenie umów o pracę szefowej zakładowej "S" Justynie Chrapowicz i jej zastępcy Arturowi Szuszkiewiczowi.

Czytaj też: Protest w sklepach Lidl 

Pomoc i udział we wspólnych akcjach protestacyjnych zapowiedziały inne centrale związkowe i pracownicy innych sieci handlowych, jak Elżbieta Fornalczyk, przewodnicząca WZZ "Sierpień 80" w Tesco Polska.

- Włączymy się w protesty. To skandal, że dziś nadal walczy się ze związkowcami, a nie z problemami, które oni i pracownicy zgłaszają - mówi Fornalczyk.

Związkowcy deklarują, że są gotowi na protesty przed sklepami Lidla. Jaką formę mogą one wybrać, jeszcze nie wiadomo. Niewykluczone jednak, że jednym z elementów będzie zwrócenie się do klientów z informacją o złej sytuacji pracowników tej sieci.

Lidl w Polsce prowadzi swoje sklepy od ponad 10 lat i ma 500 sklepów. Pierwszą organizację związkową udało się utworzyć w sieci w styczniu 2013 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.