PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Sieć zmieniła decyzję? "Biedronka wycofuje się z pracy i handlu w niedziele"

  • jk
  • 6 sie 2022 12:07

Wszystko wskazuje na to, że Biedronka wycofuje się z otwierania sklepów w niedziele. Taką informację przekazał szef handlowej "Solidarności" Alfred Bujara.

Sieć zmieniła decyzję? "Biedronka wycofuje się z pracy i handlu w niedziele"
Biedronka jednak nie otworzy sklepów w najbliższą niedzielę (Fot. Shutterstock)
REKLAMA

Z informacji przekazanych przez Alfreda Bujarę, szefa Krajowego Sekretariatu Banków Handlu i Ubezpieczeń NSZZ „Solidarność”, wynika, że Biedronka jednak nie otworzy sklepów w najbliższą niedzielę.

- Przed chwilą dowiedzieliśmy się, że Biedronka wycofuje się z pracy i handlu w niedziele. Bardzo się cieszymy z tej decyzji, bo w końcu pracownicy będą się mogli cieszyć dalej wolnymi niedzielami, o co zabiegaliśmy bardzo również jako związek zawodowy "Solidarność" - poinformował Alfred Bujara na Facebooku.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Przypomnijmy, kilka dni temu w mediach pojawiła się informacja o otwarciu sklepów Biedronki w niedziele handlowe. Pracownicy twierdzili, że placówki mają przekształcić się w klub czytelnika. Zatrudnieni z różnych części Polski otrzymali od przełożonych informację, że mają stawić się do pracy 7 sierpnia. Sieć póki co nie zabrała głosu w tej sprawie.

Na reakcję związkowców nie trzeba było długo czekać. "Solidarność" zwróciła się do głównej inspektor pracy Katarzyny Łażewskiej-Hrycko o znaczące zwiększenie liczby kontroli sklepów w zakresie przestrzegania ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, święta oraz niektóre inne dni. 

- Sieci handlowe znowu próbują omijać ustawę o niedzielnym handlu. Jeśli nie spotka się to ze zdecydowana reakcją Państwowej Inspekcji Pracy, będzie to oznaczało, że żyjemy w państwie z dykty, w którym można bezkarnie łamać prawo i wyzyskiwać pracowników - mówi Alfred Bujara.

Również minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg poinformowała, że zwróciła się do PIP o przeprowadzenie wzmożonych kontroli w związku z informacjami dot. handlu w niedziele w miejscach przekształconych w tym celu w placówki medyczne bądź czytelnie.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Sieć zmieniła decyzję? "Biedronka wycofuje się z pracy i handlu w niedziele"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA