PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Sąd poddał w wątpliwość powstanie Związkowej Alternatywy w ZUS. "Trudno nam to pojąć"

  • km
  • 23 lis 2022 9:38

Sąd Rejonowy w Dąbrowie Górniczej IV Wydział Pracy poddał w wątpliwość powstanie Związkowej Alternatywy działającej w ramach ZUS. - Trudno nam to pojąć, biorąc pod uwagę, że nasz związek w ZUS ma około 700 osób i zdaniem samego ZUS-u w pewnym momencie podobno zablokowaliśmy porozumienie zakładowych związków z władzami Zakładu - wyjaśnia zarząd ZA.

<p>ZA w ZUS</p> ZA w ZUS
<p>ZA w ZUS</p> <p>ZA w ZUS</p>
REKLAMA

20 października w Sądzie Rejonowym w Dąbrowie Górniczej zapadł wyrok oddalający powództwo z prywatnego powództwa przeciwko ZUS o odszkodowanie za niezgodne z prawem rozwiązanie umowy o pracę.

Sąd w uzasadnieniu wskazał, że nie można uznać, że powódka została przyjęta w poczet członków ZZ Związkowa Alternatywa w ZUS oraz że Związek Zawodowy Związkowa Alternatywa w ZUS został formalnie utworzony. Uznał również, że pozostająca w sporze z ZUS pracownica nie może korzystać z ochrony związkowej udzielanej przez Związkową Alternatywę w ZUS. Tym samym poddał w wątpliwość powstanie tego związku.

Przeczytaj: Sąd poddał w wątpliwość powstanie Związkowej Alternatywy w ZUS

- W ostatnich dniach władze Zakładu Ubezpieczeń Społecznych rozpowszechniają informacje, zgodnie z którymi rzekomo nasz związek w ZUS został założony nieprawidłowo (!?). Trudno nam to pojąć, biorąc pod uwagę, że nasz związek w ZUS ma około 700 osób i zdaniem samego ZUS-u w pewnym momencie podobno zablokowaliśmy porozumienie zakładowych związków z władzami Zakładu. ZUS przywołuje decyzję sądu w tej sprawie, choć nigdy nie było żadnego procesu o to, czy nasz związek istnieje, czy nie. Nie otrzymaliśmy jeszcze uzasadnienia decyzji sądu, ale z informacji rozpowszechnianych przez ZUS i część mediów czytamy, że rzekomo jako centrala nie zarejestrowaliśmy naszego związku w ZUS - napisali w przesłanym oświadczeniu Piotr Szumlewicz i Monika Żelazik, zarząd Związku Zawodowego Związkowa Alternatywa.

Jak dodają, związek działający w ZUS został zarejestrowany tuż po powstaniu.

- Natomiast decyzja sądu jest o tyle kuriozalna, że proces w ogóle nie dotyczył istnienia naszego związku, a sąd nie zwracał się do centrali z wnioskiem o wydanie mu dokumentów, na których brak się ponoć powołuje - podkreślają. - Zarazem uznajemy, że skoro zdaniem ZUS nasz związek nie był prawidłowo zarejestrowany w jednostce nadrzędnej, to powyższe dokumenty sprawią, że wszelkie wątpliwości władz Zakładu znikną - tłumaczą, przesyłając naszej redakcji dokumenty (w załączniku) potwierdzające rejestrację związku. 

 

 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Sąd poddał w wątpliwość powstanie Związkowej Alternatywy w ZUS. "Trudno nam to pojąć"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA