Są porozumienia płacowe w spółkach z grupy Orlen

W Basell Orlen Polyoefins i Orlen Aministracja podpisano porozumienie ws. płac. W tym tygodniu odbywają się natomiast negocjacje płacowe w spółkach Orlen Laboratorium i Orlen Eko.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Są porozumienia płacowe w spółkach z grupy Orlen

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

19 mar 2015 19:20


W przypadku firmy Basell Orlen Polyolefins negocjacje płacowe rozpoczęły się w lutym i niedawne spotkanie było kolejnym etapem negocjacji, natomiast w firmie Orlen Administracja strony porozumiały się na pierwszym tego typu spotkaniu.

Czytaj też: PKN Orlen: Działy produkcji przechodzą na 12-godzinny system pracy

W spółce Orlen Administracja porozumienie płacowe ogranicza się do dwóch jednorazowych nagród świątecznych. - Znacząco niższych niż w przypadku spółki macierzystej PKN Orlen, gdzie tegoroczne nagrody mają mieć w sumie wartość 3 tys. zł na pracownika - przyznaje Bogdan Żulewski, wiceprzewodniczący Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego (MZZPRC) w grupie kapitałowej PKN Orlen.

Z kolei w firmie Basell Orlen Polyolefins tegoroczne porozumienie przewiduje wypłatę dwóch nagród świątecznych o łącznej wartości 2750 zł przeciętnie na zatrudnionego, wzrost składki na fundusz emerytalny oraz wzrost dodatku zmianowego dla pracowników produkcji.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.