PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Są porozumienia płacowe w kolejnych spółkach grupy Orlen

W wyniku zakończonych negocjacji płacowych podwyżki dla pracowników wywalczyli związkowcy w spółkach Orlen Serwis i Orlen Administracja. W kolejnych kilku firmach rozmowy trwają i są na dobrej drodze do finału.

Są porozumienia płacowe w kolejnych spółkach grupy Orlen
W kolejnych kilku firmach rozmowy trwają i są na dobrej drodze do finału. Fot. Fotolia
REKLAMA

Wbrew obawom części związkowców zarządy spółek z grupy kapitałowej Orlen nie poszły za przykładem spółki-matki i jak do tej pory nie decydują się w ramach porozumień płacowych ze związkami zawodowymi na rezygnację z obligatoryjnych podwyżek wynagrodzeń.

Wcześniej podwyżki otrzymali pracownicy Basel Orlen Polyolefins i Anwilu, a ostatnio negocjacje płacowe zakończyły się w spółkach Orlen Serwis i Orlen Administracja.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W tej pierwszej strona związkowa oceniła rozmowy jako trudne, ale ostatecznie udało się je zakończyć sukcesem w postaci porozumienia płacowego w piątek 24 marca br. Zgodnie z porozumieniem pracownicy Orlen Serwis otrzymają po 100 zł na zatrudnionego podwyżki obligatoryjnej od 1 lipca br., po 150 zł podwyżki uznaniowej naliczeniowo na jednego pracownika od 1 lipca br., z zastrzeżeniem, że maksymalna kwota takiej podwyżki nie może przekraczać 300 zł na osobę, a także kwotę 2300 zł jako fundusz na trzy nagrody jednorazowe (nagroda z okazji Świat Wielkanocnych w kwocie 800 zł brutto, wypłacona w terminie do 10 kwietnia 2017 roku, nagroda dodatkowa w kwocie 700 zł brutto wypłacona do 10 czerwca 2017 oraz nagroda z okazji Świąt Bożego Narodzenia w kwocie 800 zł brutto, wypłacona w terminie wypłaty wynagrodzenia za pracę za listopad 2017 roku).

Czytaj więcej tutaj.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Są porozumienia płacowe w kolejnych spółkach grupy Orlen

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA