"S" przyjmie nową uchwałę programową oraz wybierze członków komisji rewizyjnej

Przyjęcie uchwały programowej - to najważniejszy punkt czwartkowych obrad 27. krajowego zjazdu delegatów NSZZ "Solidarność", który obraduje w Bielsku-Białej. Związkowcy wyłonią też nową komisję rewizyjną.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

"S" przyjmie nową uchwałę programową oraz wybierze członków komisji rewizyjnej

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

9 paź 2014 11:32


Program wyznacza priorytety w kwestiach, którymi Solidarność będzie szczególnie zainteresowana w najbliższych czterech latach. Są to sprawy związane m.in. z rynkiem pracy, ubezpieczeniami społecznymi, pomocą rodzinie, sprawom podatkowym i dialogowi społecznemu.

"Uchwała jest modyfikacją programu z poprzedniej kadencji. Wykreśliliśmy kwestie, które zrealizowaliśmy podczas minionych czterech lat. To, co się nie udało, będzie kontynuowane. () Wiemy, jakie mamy problemy. Uchwale będzie towarzyszył załącznik w postaci dokumentu, w którym wymieniamy punkt po punkcie nasze priorytety" - powiedział PAP przed rozpoczęciem obrad przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda.

Czytaj też: Piotr Duda po raz kolejny szefem „Solidarności”

Jak dodał, związek będzie walczył m.in. o obniżenie wieku emerytalnego, uchylenie wygaszania emerytur pomostowych oraz ograniczenie stosowania umów cywilnoprawnych. "Jeśli uda się zrealizować z naszego programu w ciągu czterech lat połowę, to będę szczęśliwy, bo wiemy, z kim mamy do czynienia, a jak są to ważne dla nas sprawy" - mówił szef związku.

Czytaj też: "S": dlaczego urzędnicy nie mogą negocjować warunków pracy i wynagradzania?

9 pażdziernika jest drugim i ostatnim dniem obrad zjazdu, który miał charakter wyborczy. W środę delegaci wybrali przewodniczącego, którym na drugą kadencję został Piotr Duda. Nie miał kontrkandydata. Poparło go 257 z 300 głosujących. Obsadzono też miejsca w komisji krajowej związku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.