×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Ruszają mediacje w Grupie Lotos

10 lipca br. odbędzie się pierwsze spotkanie mediacyjne w ramach sporu zbiorowego pomiędzy Grupą Lotos i dwiema centralami związkowymi: Międzyzakładowym Związkiem Zawodowym Pracowników Ruchu Ciągłego oraz Związkiem Zawodowym Inżynierów i Techników Grupy Lotos.

Ruszają mediacje w Grupie Lotos
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Jak podkreślają związkowcy, gdański koncern nie zgodził się na podpisanie porozumienia w sprawie podwyżek płac w 2017 roku w wersji zaproponowanej przez stronę społeczną.

Związki zawodowe opowiadały się za pilnym podpisaniem porozumienia, ale stawiały jeden warunek: waloryzacja wynagrodzeń miała obejmować wszystkich pracowników zatrudnionych po październiku 2016 roku, również tych zatrudnionych na podstawie umów na czas określony oraz pracowników, którym zostały dwa lata do emerytury.

Przypomnijmy, że Grupa Lotos zaproponowała stronie społecznej porozumienie, na mocy którego pracownicy Lotosu zarabiający poniżej 5 tys. zł mieliby otrzymać 350 zł podwyżki, osoby zarabiające do 8,5 tys. zł 250 zł podwyżki, a pracownicy zarabiający powyżej 8,5 tys. zł otrzymaliby 2 tys. zł jednorazowej nagrody. Pracodawca wejście w życie porozumienia uzależniał od podpisania go przez wszystkie centrale związkowe.

W związku z niepodpisaniem porozumienia przez MZZPRC i ZZIiT, rozstrzygnięcie sporu ma się dokonać w ramach trwającego od 14 marca br. sporu zbiorowego.

Więcej przeczytasz tutaj. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ruszają mediacje w Grupie Lotos
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA